Я звик будувати плани на майбутнє, тому пропозиція щодо проходження практики за програмою «Старт з ІМК», була раптовою і в певній мірі несподіваною. Однак вона надзвичайно зацікавила мене, адже передбачала стажування в одній з провідних сільськогосподарських компаній України, з можливістю послідуючого працевлаштування. Тому, зваживши усі «за і проти», я вирушив на співбесіду.
Співбесіду, так як і саме стажування, я пройшов разом із одногрупником Максимом Романенко, підтримка виявилась як завжди в нагоді, що дозволило нам пройти стажування бадьоро та впевнено.
Саме стажування проходило на одному з підприємств ІМК (ТОВ «АгроКІМ»), що на Чернігівщині впродовж двох місяців, з 22 липня по 22 вересня 2015 року. Протягом даного часу я виконував обов’язки помічника агронома, де приймав участь в проведенні обліку заселеності шкідниками та ураженості хворобами кукурудзи, визначення її біологічної урожайності.
При збиранні урожаю пшениці, сої, кукурудзи допомагав у підрахунку втрат, які виникають при обмолоті. Найбільш відповідальним етапом для мене був посів озимої пшениці, де я виконував такі операції як: налаштування сівалки, коригування норми висіву насіння та мінеральних добрив, слідкував за глибиною загортання насіння, та інше.
Завдяки співробітникам компанії ІМК я мав змогу побувати на таких заходах, як День поля в Німецькому Аграрному Центрі DAZ НімАЦ в с. Поташ, Маньківського р-н, Черкаської обл., на практичному семінарі компанії «Сингента» в с. Мала Вільшанка, Білоцерківського р-н, Київська обл. та дні поля Farm Progress Show 2015 смт. Решетилівка, Полтавської обл., де ознайомився з новітніми зразками сільськогосподарської техніки та отримав корисну інформацію в галузі рослинництва, насінництва та захисту рослин.
Цікавим заходом, який влаштувала компанія ІМК для агрономів, був навчальний тренінг, який проводив Джон МакГіллікадді — агроном із 35-ти річним практичним досвідом. Тема тренінгу: «Як читати результати аналізу ґрунтів?». В тренінгу обговорювався вплив мікро- та макроелементів на рослину, їх вміст та перерозподіл у ґрунті, що базувалось на основі проведених досліджень.
«Вік живи — вік учись», — говорить народна мудрість. І дані заходи є лише підтвердженням цієї істини.
За час проходження практики я мав змогу бути в команді фахівців, отримати практичний досвід, та отримав можливість працювати на одному з підприємств ІМК (ТОВ «АгроКІМ») на посаді лінійного агронома.
Николай Саранча, магистр 2 года обучения, специальность «Агрономия»