Трактори, коріандр і лисиця — моя практика на Херсонщинні

27 ноября 2015, 18:00 3074

Что должен хотя бы раз в своей жизни сделать настояний агроном? Попробовать плоды труда другого агронома, не спрашивая его. Как это? Узнаете, прочитав эссе студента Херсонского государственного аграрного университета Антона Корчана.

Практика моя припала на підприємство СП «Херсон Інвест Агро». Господарство засноване у 2012 році, на сьогоднішній день займається вирощуванням зернових та ефіроолійних культур. Площа земельних угідь складає 1549 га, всі землі незрошувані, тому ефективність роботи даного підприємства залежить від прийняття важливих рішень і термінів посіву сільгоспкультур. Господарство також займається вирощуванням свиней. Зернові культури представленні озимою пшеницею та сорго зерновим, ефіро-олійні культури — це коріандр.

На практику потрапив після співбесіди з головним агрономом та керівництвом господарства. Під час проходження практики був зарахований на посаду помічника головного агронома. Основна моя робота була це посів сільгоспкультур, догляд за посівами, робота з пестицидами, тобто захист рослин від хвороб, шкідників та бур’янів. Робота помічника головного агронома дуже сподобалась. Так як пізнав більше практичних навичок у вирощуванні сільгоспкультур від моменту посіву до збирання.

Основним моментом під час вирощування озимої пшениці це був догляд за посівами тобто внесення ЗЗР та добрив і відповідно збір врожаю. Основним моментом під час вирощування сорго була робота з посіву, налаштування сівалки Great Plains YP825, робота з гербіцидами та оприскувачем Apache AS720, та боротьба з шкідниками. Ще один основний шкідник це корови сусідніх фермерів, які суттєво зменшили стеблостій рослин що призвело до зменшення врожайності сорго на певних ділянках.

Під час проходження практики довелося, як справжньому майбутньому агрономові, спробувати результати інших колег. Спробували результат вирощування черешень та вишень у одному з господарств сусідів, робили це діло з головним агрономом. І дозволу, якщо чесно, ні в кого не питали.

Став я трохи й інженером. Разом із колегами повністю розібрали та відремонтували 2 комбайни Claas Lexion. Робота з механізмами та машинами дуже сподобалась. Завдяки довірі від керівництва підприємства опанував професію оператора сільгоспмашин, що не завадить сучасним агрономам у їх професії. На практиці їздив на тракторі John Deere 6920 та обприскувачі Apache AS 720. Довіряли також керування Case Magnum 340 з перевантажувачем зерна.

Але особливо на практиці мені сподобалось вирощування ефіро-олійних культур. Зокрема, коріандру. Культура ця досить таки специфічна та дає відчутні результати і кошти. Коріандр — чудова альтернатива соняшнику і ріпаку у отриманні прибутку, тому раджу звернути увагу фермерів у вирощуванні цієї культури. Єдина проблема — це висівати на дальніх полях, щоб люди не збирали насіння. Крім того, добре було б мати пасіку.

З приводу цікавих історії, то їх було декілька. Але найкраща — це, коли були жнива і був обід. Якраз зламався комбайн в той час в будиночку на колесах залишався наш обід. Ну і ясно, що там де їжа там і лисиці. Поки робили комбайн, лисиця залізла, спокійно забрала пакет з обідом і лежала в кущах — сама обідала. А, як ми побачили, що лишились без обіду, то сильно і не образились. Головне, що хоч тварина поїла.

Під час проходження навчально-виробничої практики з головним агроном відвідували Дні поля та семінари таких компанії, як BAYER, SYNGENTA, ADAMA, CLAAS та ін. Там дізналися про нові розробки компанії та спектр технології, які вони пропонують для вирощування культур.

По завершенню хочу додати: проходження виробничої практики мені дуже сподобалось, адже за час її проведення пізнав повністю технологію вирощування озимої пшениці в умовах богари та вирощування коріандру, та вирощуванні сорго, яке є чудовою альтернативою у посушливих умовах півдня України та інших областей.

Звичайно практика дала багато знань та навичок, які можна використовувати у подальшій роботі агрономом.

Антон Корчан, студент 4 курсу, спеціальність «Агрономія»