Я хочу розповісти вам, як я проходив аграрну практику за програмою для студентів та випускників «Старт з ІМК». Для участі у програмі я пройшов слідуючи етапи відбору: письмове тестування на рівень знань в галузі агрономії та усну співбесіду із головним агрономом. Мені дуже сподобалися умови програми, які вони запропонували для студентів на період стажування: безкоштовне харчування та місце проживання і щомісячна стипендія. Для мене це був шанс реалізувати себе, свої здібності, знання та вміння в галузі агрономії, а також отримати цінний практичний досвід в успішній агропромисловій компанії.
Розпочалося моє стажування із прибуття у місто Прилуки, Чернігівська область, де знаходиться головний офіс Прилуцького кластеру ІМК. Нас зустрів директор компанії «АгроКІМ». Він провів детальний інструктаж з питань техніки безпеки на полі, потім ознайомив з діяльністю компанії, показав, де вирощують пшеницю озиму, сою, кукурудзу, соняшник.
В мої обов'язки входило всіляко допомагати головному, провідному та лінійному агрономам в проведенні комплексу технологічних операцій на полях компанії. За період стажування я допомагав в проведенні визначення біологічної урожайності, вологості зерна та втрат під час збирання пшениці озимої, сої, кукурудзи. Приймав участь в обстеженні посівів кукурудзи на заселеність стебловим метеликом та в проведенні посіву пшениці озимої, де контролював рівень зерна та мінеральних добрив бункері сівалки. Ще дивився за дотриманням глибини та норми висіву на полі.
Багато разів я приймав участь у різних цікавих тренінгах та навчаннях для виробничих підрозділів компанії ІМК. Більше всього мені запам'ятався дводенний тренінг, який був присвячений темі «Як правильно читати результати аналізу ґрунтів?». Його проводив американський експерт проекту із агротехнологій та точного землеробства Джон МакГіллікадді.
Я був дуже радий прийняти участь в цьому тренінгу, так як не кожен студент має таку можливість почути, побачити та спробувати, як це — правильно провести відбір зразків ґрунту для аналізу та яка саме інформація по результатах аналізу ґрунту є необхідною для прийняття правильних рішень. Я почув практичні поради щодо визначення рівня ефективності технології обробітку ґрунту, а також освоїв підходи, які використовуються для правильного визначення потреби рослин в мікроелементах.
Побував я і на практичному семінарі в компанії «Сингента», який був присвячений селекції гібридів кукурудзи та соняшнику, а також представленню нової та існуючої продукції для захисту сільськогосподарських культур. На семінарі я дізнався які фактори впливають на вміст олеїнової кислоти, почув актуальні рекомендації по технології вирощування кукурудзи, соняшнику та сої.
На демо-полях я мав можливість оцінити результати ефективності застосування різних препаратів цієї компанії та можливий ефект післядії гербіцидів. Перебуваючи у високотехнологічній лабораторії компанії, я детальніше познайомився із етапами проведення ПЛР — аналізу для визначення фітопатогенів та мікотоксинів на рослинних зразках, а також дізнався який вплив мікотоксинів на організм людини і тварин.
Виконання технологічних операцій на полі — це цікаво і відповідально, але хочеться і відпочинку. Тому для стажерів були і цікаві поїздки з головним агрономом та заступником директора по виробництву на всілякі виставки та Дні поля.
Мені дуже запам'ятався день поля DAZ НімАЦ. Під гарною погодою виробники сучасної сільськогосподарської техніки демонстрували в роботі свої зернозбиральні комбайни, ґрунтообробну та посівну техніку.
І як же я міг не згадати день поля в Полтавській області смт. Решетилівка фірми Монсанто «Farm Progress Show 2015», на якому було представлено величезну кількість демо-полів гібридів кукурудзи ДЕКАЛБ, де можна було оцінити потенційну урожайність культури та багато цікавих дослідних ділянок, на яких я, в результаті екскурсії, дізнався багато цікавої інформації.
Наразі, я закінчую 6 курс магістратури Вінницького національного аграрного університету за спеціальністю «Агрономія». З наступного сезону, розпочну роботу на одному з підприємств ІМК (ТОВ «АгроКІМ») на посаді лінійного агронома. Дякую команді ІМК за можливість перейняти досвід та до зустрічі в полях.
Максим Романенко, магистр 2 года обучения, специальность «Агрономия»