Практика — як основа майбутньої професії

26 ноября 2015, 12:00 4650

Без чего студент никогда не сможет стать хорошим специалистом? Без практики! К такому выводу пришел участник конкурса «Лучшая аграрная практика 2015». Этим летом студент Национального университета биоресурсов и природопользования попробовал себя в работе на одном из предприятий «Сварога».

У цьому році я проходив практику у корпорації «Сварог Вест Груп». Це моя перша серйозна практика в галузі сільського господарства. У травні місяці, я прибув на практику у ТОВ «Лотівка Еліт», яке входить до структури корпорації «Сварог Вест Груп».

Я більш-менш коротко та ясно спробую описати перших два дні практики, які дали мені чітко зрозуміти, що чекає мене на практиці і взагалі на майбутній роботі.

У перший день проходження практики, познайомившись з керівником практики та обговоривши загально-організаційні питання, пройшовши інструктаж з охорони праці, за планом практики я розпочав своє ознайомлення зі структурою господарства і його машинно-тракторним парком. Перше враження, яке склалось на той час, що господарство сильне  та використовує тільки нову та якісну техніку, тим самим і забезпечує себе хорошими  врожаями.

Наступного дня, прибувши на господарство та отримавши вказівки, з агрономом відправились на поле. Приїхавши на місце, я познайомився з робітниками, які працювали на зміні та зразу ж відправились з агрономом до сівалки, яку той час заправляли насінням і добривами. На той час як раз проводилася сівба квасолі.

У той час я вперше серйозно замислився про свою майбутню професію, що мене чекає після закінчення університету. Я взагалі трохи по-іншому уявляв роботу агронома, ну, скажімо так, важчою. Дійсно, робота агрономом потребує багато знань, вмінь та сил працювати в будь-яких умовах, але, як на мене, у господарстві дбають про умови праці та надають хороше забезпечення працівникам, таке як: автомобілі, засоби зв’язку та інші знаряддя, які набагато полегшують їх роботу.

Я усвідомив для себе те, що ця робота потребує уваги, скоординованих дій та неабиякого бажання працювати. Тому що, як бажання немає, то і робота буде нудною і неякісною. Щоб добре працювати та отримувати хороші показники треба вкладати в роботу душу і сили.

Знання які я отримав в університеті допомогли мені краще зрозуміти суть технологічних процесів та дали змогу бути майже весь час в «курсі справ». Безумовно, не все я знав на 100%, тому, що в теорії могло бути одне, а на практиці — зовсім інше. Але, як би ми не знали теорію, без практики ми не зможемо повноцінно оцінювати ситуації та проводити безпосередні дії. Можна наводити приклади, але я думаю що кожен зрозуміє, що без практики, як без рук.

Технології, з якими я стикнувся під час проходження практики мене вразили. В господарстві більшість процесів комп’ютеризовані, що відіграє значну роль в організації роботи та покращує і навіть полегшує її. Такі як система точного ведення, система навігації (GPS), яка допомагає механізаторам більш точно виконувати операції, а в офісі стежити за ходом виконаних робіт та їх якістю. Нові та удосконалені агрегати, які, як на мене, дають змогу отримати хороші врожаї.

Мене зацікавили ці технології та їх використання, через те, що вони дають можливість краще контролювати процеси і спостерігати за їх ходом в реальному часі. За рахунок новизни та технологічності, яку я побачив на практиці, я зрозумів що сільське господарство не стоїть на місці, а удосконалюється і йде у крок із новими технологіями.

Протягом практики я був присутній на багатьох технологічних процесах. Познайомився з висококваліфікованими працівниками, які допомагали мені в ході практики.  Всі вони дали мені певні знання в сфері сільського господарства, які я надіюсь в майбутньому використовувати.

При проходженні практики я багато дізнався нового в галузі сільського господарства та зрозумів, що ніщо так не дасть зрозуміти суть вибраної професії, як практика. Зробив  висновок щодо того, які знання я маю покращити, щоб в майбутньому застосовувати їх в сільському господарстві. І найголовніше, осмислив те, що для того, щоб працювати, ми повинні мати велике бажання і натхнення до самої роботи.

Тимур Панчук, студент 4 курсу, спеціальність «Агрономія»