Країна шоколадних будинків

30 ноября 2015, 18:00 2087

Студентка Национального университета биоресурсов и природопользования (НУБиП) Ксения Друзь провела свою производственную практику в Нидерландах — стране сыра, тюльпанов, и... домов, похожих на шоколадные конфеты. Своими впечатлениями она поделилась с AgroPortal.ua.

«Нарешті... Цей день настав!» — З радістю промовила я, почувши сигнал будильника крізь сон. Того дня я прокинулась в чудовому настрої, адже на мене чекала неймовірна подорож. Раніше я ніколи не була за кордоном, тому цього моменту чекала з великим нетерпінням, адже для мене це було щось таємниче і невідоме.

 

Зібравши речі, я, не вагаючись, вирушила на автобусну станцію. Дістатися до Королівства Нідерландів вирішила сушею, адже це дуже цікаво — проїхати сотні кілометрів і бачити нові горизонти через вікно автобуса. Хоч моя подорож тривала 2 дні, втоми я не відчувала, а тільки захоплення від побаченого. Автобус долав кордони України, Польщі та Німеччини. За цей час я встигла познайомитися і поспілкуватися з пасажирами. Вони мені багато чого розповіли про надзвичайну країну, яка відома на ввесь світ виробництвом сирів та вирощуванням тюльпанів. Я з нетерпіння чекала того моменту, коли зможу побачити «новий світ».

Мій перший день практичного навчання почався зі знайомства. Коли я зайшла в теплицю, була вражена. Вона дуже велика, площею до 5 га, повністю побудована зі скла і засаджена різними сортами квітів. На перший погляд здалося, що я потрапила в казку під назвою «Альстромерія», саме такі квіти вирощував мій бос Рік в своїй величезній теплиці. Кожного дня я намагалась дізнатися більше і більше інформації щодо вирощування цих прекрасних квітів. Найбільше мені подобалось рвати альстромерії. Інколи ми з колегами навіть влаштовували перегони: хто швидше зірве альстромерію на лінії. В теплиці, де я проходила навчання, її налічувалося аж 8 сортів! Кожен сорт виділявся своєю неповторністю. Відзначу, що в компанії дуже ефективно використовується біологічний метод боротьби зі шкідниками. Два рази на тиждень ми розвішували у спеціальних місцях препарати з біологічним матеріалом на ділянках з квітами.  

 

Але найбільше мене здивували люди, які працювали в компанії. З самого початку здавалося, ніби вони мене знають все життя, адже добре ставилися до мене протягом всього навчання. Завжди усміхнені і привітні — саме так можна охарактеризувати голандців...

 

Компанію Tesselaar Alstromeria очолює Rick Tesselaar. Вирощування квітів є його сімейним бізнесом. У своєму житті я вперше побачила чоловіка, який  «марить» квітами і не може уявити свого життя без них. Саме на цьому підприємстві я дізналася, як правильно вирощувати квіти виду альстромерія і ніколи раніше не могла б подумати, що це тяжка праця. Адже для того, щоб виростити квітку товарного вигляду, потрібно затратити багато зусиль.

В компанії я познайомилась з людьми з різних країн. Це були поляки, бразильці, португальці і навіть українці. З ними підтримую дружні стосунки і зараз. В будинку я мешкала разом із португальцями. Як виявилося, вони дуже веселі і цікаві люди. Португальці ознайомили мене зі своєю культурою та традиціями, дуже багато розпитували про Україну. Я з великим задоволенням  ділилася з ними розповідями.

 

Оскільки Нідерланди — країна невелика, то в вихідні дні я часу не гаяла, а намагалась більше подорожувати Королівством. Амстердам, Роттердам, Гаага, Зволле, Еммелорд...лічити доведеться довго, адже за 3 місяці мого навчання я встигла відвідати багато міст і містечок.

У червні місяці цього літа представники організації СУСП влаштували зустріч для студентів, які проходять навчальну практику в Нідерландах. Саме тут я познайомилася зі своїми новими друзями. На зустрічі кожен із нас поділився своїм досвідом, який набув у місцевих господарствах за певний час. Разом ми провели 3 дні. За цей час у нас була цікава програма. Ми відвідали фестиваль і музей сиру, молочну ферму, підприємство, що займається виготовленням сиру, плавали каналами міста на човні, а ввечері на нас чекали розваги та барбеккю.

Викладачі, які працюють в коледжі, де знаходиться організація СУСП, вирішили нам влаштувати сюрприз і повезли нас до Північного моря. Ця поїздка запам'яталася найбільше, адже море мене вразило своєю величністю і неповторністю. Здавалося, що йому немає ні кінця, ні краю, а помірний вітерець тільки те і робив, що гнав хвилі до берега. Десь вдалині можна було побачити, як своїми могутніми «крилами» велетні-вітряки захоплювали потоки повітря, перетворюючи його на електроенергію для населення. Слід і згадати ще і незвичайні нідерландські будиночки, які схожі на шоколадні цукерки. Вони захопили мене своєю красою та витонченістю.


Зараз, коли я вже в Україні, то часто згадую Нідерланди. Час промайнув так швидко, що ті події в моєму житті здавалися лише сном. Адже скільки прекрасних моментів мені довелося пережити і набути неоціненного досвіду під час навчання! Шкодую, що ці 3 місяці пролетіли дуже швидко.

 

Правду кажучи, я довго вагалася: їхати, чи залишитися на практичне навчання в Україні. Але все ж таки зробила свій вибір і думаю, що не помилилась. Під час стажування я зрозуміла, що досягти прекрасного майбутнього може кожен і ніхто, крім вас, цього не зробить. Тому, з легкістю долаючи перешкоди на своєму шляху, бажаю Вам досягти неймовірних вершин, які будуть робити вас сильнішими духом і витривалішими. Успіху!

Ксенія Друзь, студентка 4 курсу, факультет ФЗРБтаЕ НУБіП України