Фінансист та огірки

28 ноября 2015, 11:00 3399

Сложно найти в Украине человека, который бы хоть раз не соприкоснулся с сельским хозяйством. И даже будущие финансисты в студенчестве могут поехать в Германию на сбор огурцов. Об этом студентка Уманского национального университета садоводства Вероника Булах рассказала с своем эссе для конкурса «Лучшая аграрная практика 2015».

Німеччина. Кельн. Містечко Штомельн. Тут розпочалось моє стажування за кордоном: робота в полі по зборі огірків.

Я навчаюсь в аграрному виші по спеціальності «Фінанси та кредит», тому не маю тісного зв’язку із землею чи її плодами. Та, проходячи виробничу практику, мені довелось працювати саме в таких умовах.

Оскільки я не мала достатньо знань пов’язаних із  плодоовочами, мені пощастило, що дана робота не вимагала спеціальних навичок та вмінь. Досить було правильно виконувати поставлені завдання, робити це вчасно та якісно.

Основна проблема, яка мене спіткала під час проходження практики стала не так фізична, як моральна втома. Робочий день починався о 6-7 годині ранку. Весь день на полі мене оточували поляки, наші мови хоч і схожі, але з легкістю не поспілкуєшся, коли чуєш польську вперше. На щастя разом зі мною було ще четверо українців, з якими я приїхала і проживала. Спілкування з ними рятувало.

Все фізичне навантаження під час роботи припадало на руки, тому важко не було. Складністю було те, що по 3 години тіло перебувало в незмінній позі, а рухомими залишались лише руки. Саме за цей час ми проходили одну грядку, маючи потім хвилин 10 на відпочинок. Робота була не лише у зборі огірків, час від часу ми працювали і на полуничному та буряковому полях.

На перший погляд чужа країна, іноземна мова, широкий об’єм роботи, незвичні умови проживання, втома, інколи, навіть, 12-годинний робочий день, тижні без вихідних - все це неабияк вибиває з колії, змушує вийти з зони комфорту. Однак: «Те, що нас не вбиває — робить нас сильніше». Після насиченого робочого дня втоми, як і не було, а в спілкуванні із колегами-поляками та місцевими жителями-німцями рятувала міжнародна мова жестів, декілька вільних годин в день навчили раціонально використовувати свій час та радіти простим речам.

Я познайомилась з новітніми технологіями збору урожаю, тим самим на власному досвіді відчула оптимізацію процесу, яка дозволяє максимізувати прибуток. Побачила сільськогосподарську техніку останніх випусків. Зрозуміла на скільки важливо раціоналізувати виробничий процес. На прикладі керівника усвідомила, як важливо вкладати в свою справу душу, приділяти їй 90% свого дня, щоб досягти професійних висот.

Однозначно, позитивною стороною даної практики є збагачення життєвого та духовного багажу знань. Я отримала чудову можливість побачити, як живуть люди в європейській країні. Відвідала світову пам’ятку культури — Кельнський собор, про який і мріяти не могла. Загартувала свій дух. Усвідомила на скільки полегшує життя громадянам країни гарний економічний розвиток.

Оскільки економіка Німеччини соціально-орієнтована із високорозвиненою інфраструктурою, високим рівнем ринкової капіталізації, низьким рівнем корупції і високим рівнем інноваційності. Звичайно, потішила і фінансова сторона у вигляді матеріальної винагороди за виконану працю.

Вероніка Булах, студентка 4 курсу, спеціальність «Фінанси та кредит»