Доброго дня, шановні друзі та колеги! З радістю поділюся з вами своїми враженнями від проходження практики в Німеччині. Ви знаєте, це прекрасний шанс, який дає змогу вдосконалити свої практичні навички та вміння. А найголовніше — це своєрідна школа життя, яка виховує в тобі високопрофесійного фахівця своєї справи та вдосконалює моральні цінності.
На практику я потрапив в родину Мартіна Штодаль, який проживає у Фройденбахові. Ця родина займається свинарством на високотехнологічному рівні. Опинившись тут, я зрозумів, що саме тут зможу максимально підвищити свої знання з ефективної організації ведення фермерського господарства та оволодіти важливими навичками фермера.
Фермерське господарство родини складається з 4 свиноферм, де вирощують 4 тис. голів свиней (з них свиноматок — 400), 8 одиниць сільськогосподарської техніки та понад 130 га землі. Добре, що в нашому університеті своє дослідне господарство, ферми та поля, тому я вже мав уявлення про те, як ведеться сільське господарство в Україні.
Але ведення сільського господарства в Німеччині — особливе і набагато цікавіше! Тут ти спостерігаєш за впровадженням новітніх аграрних технологій, що ведуть до мінімізації затрат і високої якості сільськогосподарської продукції, а отже - прибутковості бізнесу. Саме так наполегливо працює ця фермерська родина. Знаєте,все побачене і почуте там ти поглинаєш в себе і відчуваєш, що це відбувається з тобою в даний момент!
Я дуже багато дізнався на фермі, зокрема, опанував всі етапи від штучного запліднення свиноматок до приймання опоросу. Основними моїми обов’язками по догляду за свинями, окрім автоматизованої годівлі, було: шліфування зубів, кастрація та відрізання хвостів молодняку; вакцинація, дезінфекція, маркування, лікування; спостереження та фіксація даних про стан здоров’я, як окремої тварини, так і всього поголів’я в цілому. А ще навчився керувати тракторами, вантажним та вантажопідйомним транспортом.
У період проходження практики я також відвідував тренінги по веденню господарства та підвищення родючості ґрунтів і їх обробітку. А ще відвідував щомісячні виставки та ярмарки новітньої сільськогосподарської техніки фірм Karcher, John Deere, Class, де ознайомився зі зразками продукції. Німецькі аграрії дуже пишаються своєю технікою, тому це теж для мене було дуже важливо.
Особливо мені запам’ятався ярмарок Wuswiese, де мені випала нагода власноруч покерувати різною технікою: верстатами по шліфовці деревини, апаратами обробки рослин гербіцидами та пестицидами, машиною для збирання цукрового буряка.
Окремо хочеться сказати про енергонезалежність фермерських господарств. У господарстві Мартіна Штодаль встановлені власні сонячні системи електрозабезпечення. У цьому регіоні Німеччини кукурудзу вирощують на фермерських господарствах не тільки на корм, а й для власного видобування біогазу. Його використовують для опалення ферм і на продаж. І ще один факт. Німеччина — це країна, яка відмовилась від атомної енергії, тому тут будують альтернативні джерела електроенергії – вітряки. І тільки за період моєї практики (а це всього 6 місяців) їх у Фройденбахові було побудовано понад 15!
Важливим моментом зарубіжної практики стала можливість удосконалити навички володіння іноземними мовами. Говорять, що скільки іноземних мов ти знаєш, стільки разів ти людина. Так ось я вільно спілкуюсь англійською та німецькою мовами.
Сьогодні я переконаний, що ця практика стала для мене проривом — перевірила мене на міцність та витривалість, адже кожного дня, кожної хвили, пізнаючи передовий досвід господарювання ти загартовуєш себе духовно та вдосконалюєш нові навички та вміння.
Бажаю всім студентам навчальних закладів пройти таку практику, випробувати свої сили, отримати нові знання для того, щоб повернутися в Україну та працювати на користь рідної землі!
Сергій Сергієнко, студент 4 курсу, спеціальність «Економіка підприємств»