До Німеччини за новим досвідом

28 ноября 2015, 15:00 1430

Достаточно ли знаний дают студентам отечественные вузы? Однозначного ответа нет. Но, несомненно, зарубежная практика дает будущий специалистам неоценимый опыт и ценные навыки работы. Об этом нам расскажет студент Сумского национального аграрного университета Сергей Киктенко.

Всім привіт! В цьому році я проходив закордонну практику в Німеччині за програмою «Nürtingen Geislingen». Вимогами до практиканта були такі: достатній рівень володіння німецькою мовою, хоча б початковий рівень знання своєї професії.

Після проходження співбесіди та відкриття візи до Німеччини, ми організованою групою з 18 чоловік відправилися з Києва до міста Ульм автобусом, де нас наступного дня вже чекали наші шефи та шефині. Коли я прибув на місце проходження практики мій шеф дав мені день відпочинку після тяжкої дороги, але наступного дня я почав ознайомлюватись з господарством та роботою яку я повинен був виконувати.

Моя ферма знаходилась в селі Амтцель, Федеральна земля Баден-Вюртемберг. Під час практики проживав в одному домі разом з сім'єю. Харчувався разом з сім’єю тричі на день. Невід'ємною частиною було спілкування з членами сім'ї — це допомагало мені вдосконалювати всій рівень німецької мови.

Ті початкові навички, які я вже мав мені де в чому допомогли, але цього було недостатньо, тому багато чому мені довелося навчатись, перейняти німецький досвід ведення сільського господарства. Серед моїх обов’язків було все, що безпосередньо пов’язане з моєю майбутньою професією — це приготування корму; годівля та догляд за молочними породами великої рогатої худоби: телят, телиць до 1 року, дійні корови; ремонт техніки та звичайні роботи по господарству і в полі по заготівлі сіна та силосу.

Також нам було організовано екскурсію до міста Штуттгарт, де ми ознайомилися з історією та культурними пам’ятками цього чудового міста. Ми мали змогу купити одяг та подарунки для рідних та близьких.

Мені сподобалася практика в Німеччині. Я дізнався багато нового в сфері сільського господарства, перейняв безцінний досвід ведення господарства в Європі. Я отримав купу емоцій від моєї практики.

Сергій Кіктенко, студент 3 курсу, спеціальність «Інжерен-технолог»