Специально ко Дню туризма редакция AgroPortal.ua разработала невероятный маршрут в Google Maps и для удобства разделила его на туристические зоны, чтобы каждый желающий мог спланировать себе незабываемый уикенд.
Начинаем с Полесья, ведь именно здесь находится победитель первого конкурса «Невероятные села Украины 2016» — пгт Клевань.
*Текст подається мовою оригіналу
Безумовно, родзинкою Клевані є Тунель кохання. «Живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев і кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають, як тунель точної арочної форми.
На цей тунель десятиліття ніхто не звертав уваги, поки в 2000-х роках якийсь фотограф не виклав його знімок в Інтернеті, та ще й під назвою «Клеванський тунель кохання». Це зображення облетіло весь світ, тунель став місцем паломництва туристів, а особливо закоханих пар.
У Клевані є замок Чарторийських, побудований в 1495 році, тунелі якого ведуть до Луцького замку. Поруч знаходиться замковий міст. Також у селищі є костел, в який досі приїжджають нащадки поляків. Крім того, в Клевані є три церкви: Різдва Христового, Успенська та Святого Миколи Чудотворця.
На окраїні селища можна побачити дивовижне озеро Безодня, в якому в прямому сенсі немає дна, що підтверджено безліччю досліджень українських вчених.
Перлиною Гощі є Садиба Валевських — пам’ятка палацового модерну, яка виконана у стилі швейцарського шале — альпійського будиночка з фахверковим фасадом і мансардним поверхом.
Садибу оточує унікальний парк, який був закладений невідомим майстром садово-паркового мистецтва наприкінці XVIIІ ст. Він входить до 10 найцікавіших парків України, адже тут збереглися старі й рідкісні породи дерев, яких сьогодні налічується близько 50 видів. Найвидатнішим з них є гінкго, яке в народі називають деревом кохання, адже за формою його листя нагадує серце.
Поруч із парком розташовані Свято-Михайлівська церква (XVII ст.) та Свято-Покровський монастир. Є тут і Городище — житло часів мідної доби, яке фактично не зазнало руйнувань, та «Набережна побачень» — місце для відпочинку на річці Горинь, створене за співфінансування конкурсу «Неймовірні села України 2018».
Неймовірне село України 2017 — Червоне, що в Житомирській області. Його ще називають солодким. Чому? Бо тут свого часу мешкали цукрові магнати Терещенки, які залишили після себе у спадок замок. Мармурові сходи, золоті люстри, червоне дерево на підлозі — це, безумовно, найбагатша садиба краю.
Знаменитою чи не на увесь світ є скульптурна композиція «Три грації», яка прикрашала фонтан перед маєтком у Червоному. «Три грації» — це чавунна копія роботи французького скульптора із Версалю, яка була виготовлена в Парижі на замовлення цукрового магната. Таких композицій у світі лише три: в Барселоні, Луврі та в смт Червоне.
Також цукровий магнат був фанатом авіамоделювання. Поблизу маєтку він організував авіамайстерні, де не лише ремонтували, а й виготовляли аероплани. Наразі вся історія висвітлена у місцевому музеї.
Найромантичнішим місцем в Червоному є озеро у формі серця, навколо якого висаджені столітні липи.
Сьогодні багато туристів їдуть до Седнева, щоб відпочити на просторах мальовничої природи та розбити намети на березі найчистішої річки України — Снов. На одному з її берегів стоїть альтанка Л. Глібова — вона оформлена у стилі класицизму. Сьогодні у цій альтанці проводять весільні церемонії.
Архітектурною перлиною Седнева є Георгіївська церква, яка була збудована наприкінці XVIII століття. Саме у цій церкві знімали одну зі сцен відомого фільму «Вій» за мотивами твору Миколи Гоголя.
Також у селі знаходиться будинок творчості та відпочинку Спілки художників України, садиба поміщиків Лизогубів, кам’яниця та Воскресенська церква, яка стала усипальницею їхнього роду. Справжньою окрасою і гордістю села є школа-палац, яка згори, що видно з висоти пташиного польоту, має форму тризуба.
Горбове — непримітне село з населенням близько тисячі осіб. Та і тут є на що подивитися! Неподалік села розташований ботанічний заказник «Ледань» площею 218 га.
Архітектурною окрасою села є церква Різдва Богородиці.
Іванна Панасюк, Наталія Помянська, AgroPortal.ua