Почему для кормления коров аграриям следует выбирать специальные силосные гибриды кукурузы, рассказывает руководитель Агродепартамента компании LNZ Group Александр Хмелюк.
*Текст подається мовою оригіналу
«В США чітко розрізняють, що є кукурудза, призначена для вирощування на зерно, а є — на силос. Ніхто з них не сіє кукурудзу на силос із перспективою змолотити на зерно або навпаки. В нас такі стереотипи існують, тому ми третій рік розповідаємо, що тваринам потрібні саме кормові гібриди», — говорить експерт.
Компанія LNZ Group співпрацює з найкращими виробниками агрохімії та посівного зерна, вона є офіційним дистриб'ютором агропродукції відомих українських та світових брендів. Селекційний кооператив територіально знаходиться в Канаді, але селекціонери обмінюються матеріалом з усього континенту.
Олександр Хмелюк ділиться, що компанія LNZ Group щороку завозить в Україну на випробування 400-600 гібридів зернової та силосної кукурудзи.
«Перший рік на мікроділянках у різних регіонах України ми проводимо випробування гібридів, з них обираємо 3-5 видів, які потенційно могли би зацікавити місцевих аграріїв. Далі ще кілька років проводимо випробування на більших ділянках: сіємо близько сотні таких точок по всій Україні та проводимо аналіз росту в різних районах, — каже представник компанії LNZ Group.
Для повноцінного дозрівання рослині потрібні три основні ресурси — це волога, тепло та живлення (добрива). Тож ми оцінюємо територію (районування), щоб побачити, як той чи інший гібрид може поводитися в конкретних кліматичних умовах, і як можна коригувати ці особливості, щоб пропонувати його на конкретний ринок. Саме так ми приймаємо рішення, чи завозити цей гібрид на ринок України. Зараз впевнено обрали п’ять гібридів, серед яких S2610/EXPG600 (ФАО 260) бренду UNIVERSEED рекомендований на ранній силос».
Фахівець додає, що для заготівлі якісного силосу також важливо організувати «збиральний конвеєр», тобто виконати всі етапи вчасно з дотриманням технології.
Наталія Войнова, AgroPortal.ua