Ми сушимо та зберігаємо зерно, приймаємо збіжжя від фермерів, але левова частка — це вирощений нашим підприємством урожай (в обробітку підприємства до 10 тис. га, де вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, ріпак). Відсоток фермерів, які привозять до нас на елеватор своє збіжжя, невеликий. Якщо маємо місце, не відмовляємо у наданні послуг.
Юрій Бутигін, директор елеватора ТОВ «Карлівське СГП «ЛОС»
Історія цього елеватора розпочинається з 2013 року, в роботу він запустився з двома силосами, і щороку додавалися нові потужності. Торік, зважаючи на дефіцит в Україні об'єктів для зберігання, перевиконали план і встановили відразу три силоси.
Тож сьогодні до складу елеватора входить 11 силосів обсягом по 5800 т кожен та один силос на 4266 т, зерносушарка потужністю 50 т/год за вологості зерна до 18%, норії та транспортне обладнання продуктивністю 100 т/год. Усі виробничі процеси на елеваторі повністю автоматизовані.
На підприємстві сушать лише пшеницю та кукурудзу. За два роки сушарка дозволила висушити понад 25 тис. т зернових. Потужність — 600 т/добу за вологості зерна кукурудзи 24%. Транспортна потужність — 100 т/год.
Сушарку запустили в роботу в листопаді 2022 року, і впродовж зими вона відпрацювала без проблем.
Підприємство «Трансвіт» побудувало в Україні десятки елеваторних комплексів, адже тривалий час така діяльність була основною для компанії. Новий об'єкт як будівельна компанія виконали для власних потреб — елеватор загальною потужністю одночасного зберігання зерна 75 тис. т. Після цього у ПП «Трансвіт» розпочався новий виток історії — у зерновому бізнесі.
Елеватор побудували у стислі строки за сучасними стандартами. Віддаю належне нашим партнерам з LUBNYMASH, наша співпраця продовжується, які б не були проблеми, навіть не пов'язані з їхнім обладнанням, команда постійно на зв'язку і завжди йде нам назустріч.
Микола Мазепа, директор елеватора ПП «Трансвіт»
«Трансвіт» розпочало будівництво елеватора весною 2020 року, а вже 15 жовтня запустили першу чергу на 30 тис. т зберігання в силосах LUBNYMASH, друга черга — ще два силоси загальною ємністю 20 тис. т — введені в експлуатацію наступного року.
На сьогодні елеваторний комплекс ПП «Трансвіт» має потужності зберігання в силосах загальною ємністю 50 тис. т та 25 тис. т — складського.
Обрали полімерне покриття на силоси, оскільки воно менше запилюється, а також повільніше псується та виходить із ладу. Адже якщо брати загалом силос, то найшвидше там псується накриття, а ця технологія забезпечить довшу стійкість даху та значно продовжить термін експлуатації.
Олександр Голомах, власник СФГ «Вікторія»
Елеваторні потужності господарства сьогодні становлять 7,5 тис. т одночасного зберігання — це три силоси обсягом 2,5 тис. т кожний. Також комплекс укомплектований транспортним обладнанням потужністю 100 т/год, хоперами на 400 т, завальною ямою на 40 куб. м та бункером завантаження автотранспорту на 50 куб. м.
Взяли спочатку одну сушарку шахтного типу, яка за якістю відповідає усім нашим вимогам. За рік облаштували ще одну лінію, придбали таку саму сушарку. На мою думку, в Україні конкурентної за ціною та якістю немає.
Олексій Прокопчук, директор елеватора ТОВ «НВА «Перлина Поділля»
Обладнання для сушіння та зберігання зерна у «Перлині Поділля» найсучасніше, від українського виробника LUBNYMASH. Усі сушарки обладнані автоматичними твердопаливними теплогенераторами також від української компанії — GRECO GROUP.
Загальний обсяг зберігання зерна на елеваторі — 60 тис. т (разом зі складами підлогового зберігання). У силосах, 8 із яких виробництва LUBNYMASH, зберігається орієнтовно 50 тис. т.
Ми з чоловіком подумали, якщо вже вкладаємо гроші в цей проєкт, то й робити його потрібно по-максимуму. І не лише для власного використання, а щоб надавати послуги іншим аграріям. Тобто елеватор має бути автоматизованим, сучасним, технологічним, а в його основі повинні бути виважені економічні розрахунки.
Юлія Усова, власниця ПП «ДНБ»
Діяльність господарства почалася з макаронного цеху, потім додали крупʼяний. Цією продукцією підприємство забезпечувало весь район. Потім власники господарства вирішили взяти землю в оренду, щоб займатися рослинництвом і мати власну сировину для виробництва.