Вчені пропонують замінити добрива біостимуляторами на основі морських водоростей
На ринок випускають аграрного робота для овочівництва
Німецькі вчені розробили альтернативу фуа-гра
Нове дослідження ставить під сумнів поширену думку про екологічну користь випасної яловичини. Вчені дійшли висновку, що навіть за найоптимістичніших сценаріїв вона не має меншого вуглецевого сліду, ніж яловичина з промислових ферм.
На ринку з’явилося альтернативне рішення каліфорнійського стартапу Savor, який пропонує радикально новий підхід до виробництва жирів.
Студенти Інженерного коледжу Оліна (США) представили нову розробку — автономного робота на основі штучного інтелекту, який здатен змінити процеси вирощування сільгоспкультур.
Шведська агротехнологічна компанія Vultus Пера Карлссона розробила сервіс прогнозування врожайності картоплі за допомогою супутникового аналізу азоту.
Вчені Стокгольмського університету розробили нову технологію, що може суттєво змінити підхід до захисту рослин. Інноваційний метод доставки пестицидів, заснований на наночастинках з лігніну, дозволяє значно знизити витрати хімікатів, мінімізувати екологічні ризики та скоротити фінансові витрати аграрного сектору.
Китайські аграрні вчені розробляють нові сорти кукурудзи, багаті на білок, які можуть замінити соєві боби в кормах для тварин.
Британські споживачі можуть побачити у продажу м’ясо та молочні продукти, вирощені в лабораторії, вже протягом двох років. Управління з питань харчових стандартів Великої Британії (FSA) запустило спеціальну програму, що має прискорити їхнє регулювання та вихід на ринок.
Британська організація з дослідження буряків (BBRO) опублікувала оновлений список рекомендованих сортів на 2026 рік, додавши шість нових. Вони демонструють вищу врожайність, стійкість до вірусних захворювань і толерантність до нематоди бурякової цистового утворення.
Українські науковці мають намір до кінця десятиліття розпочати наукову роботу, яка дасть поштовх селекції коріандру.
Доцент інформаційних технологій Університету Південного Іллінойсу в Карбондейлі Анас Альсобех працює над створенням системи штучного інтелекту (ШІ) для ранньої діагностики сальмонели в цибулі. Його дослідження отримало фінансування в розмірі $150 тис. від Національного інституту харчових і сільськогосподарських наук USDA.
Зі стрімким зростанням населення Землі й виснаженням природних ресурсів потреба у трансформації харчових систем стала як ніколи нагальною. Вагенінгенський дослідницький університет об’єднав представників 148 наукових установ світу, щоб вирішити одну з найважливіших проблем сучасності.
Команда студентів Київського авіаційного інституту здобула перше місце у категорії Galactic Impact на глобальному хакатоні NASA International Space Apps Challenge.
Науковці Ґентського університету (Бельгія) зробили прорив у біоборотьбі з сільськогосподарськими шкідниками. Екстракти листя сімейства огіркових (Cucurbitaceae) впливають на боротьбу з нематодами в картоплі.
Пристрій Biocaptur, який розробила ATG Ingeniería для контролю томатної мінуючої молі (Tuta absoluta), пройшов сертифікацію CAAE для органічного виробництва.
Крохмальний продукт у формі рису, виготовлений з картоплі за новою технологією обробки, проходить початкові виробничі та продажні випробування в провінції Юньнань на південному заході Китаю.
Вінницька компанія «Мнагор» долучилася до програм NASA та компанії SpaceX стосовно адаптації цукрової кукурудзи для космічної місії на Місяць та Марс.
Новини науки та технологій — актуальні та останні інновації в сільському господарстві України та світу.
Все про сучасні інновації в сільському господарстві — агроновини, статті, події, наукові рішення та винаходи у сфері аграрних технологій, сільгосптехніки.
Агротехнології у сфері рослинництва, тваринництва, техніки, виробництва та переробки. Нестандартні підходи, неординарні досягнення науки, дослідження, IT-рішення, експертні пояснення, коментарі науковців і практиків.
скрыть весь текст внизу
Останні новини науки та технологій на агросайті AgroPortal — про всі інновації українського аграрного сектору з офіційних джерел та їх упровадження в господарствах України та світу.
Як аграрні компанії та фермери на практиці використовують сучасні інноваційні технології в сільському господарстві: відгуки, відеоогляди, коментарі з перших вуст — у рубриці новин про науку та технології на Агропорталі.
Технології в аграрному секторі України та всього світу допомагають сільському господарству впроваджувати інноваційні рішення для ефективного ведення бізнесу.