Після місяців життя в умовах повномасштабної війни редакція AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні відновила Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2022». Незважаючи на загрозу ракетних ударів по всій країні, громади будують плани на майбутнє, ажде розуміють, що війна невдовзі закінчиться, і потрібні будуть ресурси для відновлення.
Тут можна переглянути проєкти розвитку сільських територій від 10-ти фіналістів-сіл, троє з яких отримають грантові кошти на реалізацію свого проєкту.
Переможець — 100 тис грн, ще два села — по 50 тис грн.
Захист робіт відбудеться 28 липня 2022 р. Оголошення переможців — 29 липня 2022 р.
Неймовірні села
Неймовірні села
Неймовірні села
Неймовірні села
Неймовірні села
Неймовірні села
Покровська громада Дніпропетровської області живе з молока, меду та овочів. Аграрний курс взяли від початку створення ТГ. Сьогодні тут неспокійно, як і по всій Україні, але місцеві жителі націлені на розвиток.
За грантові кошти планується закупити обладнання в навчальний цех на суму 100 тис. грн, а саме: набори для бджолярів «Старт», вулики для вирощування пакетів бджіл, системи для виведення маток, календарі для бджолярів, акустичну систему, ноутбук, проектор та екран, фліпчарт, стільці офісні та стіл.
«Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори». Саме так розпочинається повість Івана-Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я».
За мотивами цього твору був відзнятий один із найпопулярніших серіалів сучасності — «Спіймати Кайдаша». Попри відомість свого села в туристичному плані, місцеві жителі хочуть розвивати його і в агровиробничому напрямі.
За грантові кошти планується закупити обладнання для виготовлення соків на суму 100 тис. грн, а саме — мийна машина елеваторного типу, прес гідравлічний, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.
Пів мільйона. Саме стільки саджанців троянд вирощується щороку в селі Трояндове, що на Одещині. Саме зараз село квітує. Троянди ростуть не тільки в господарствах, які реалізують ці квіти, а й у кожному дворі та на вуличних клумбах. За словами жителів, в Україні немає жодного села з такою кількістю троянд — понад 500 сортів.
За грантові кошти конкурсу планується придбати офісне обладнання (принтер та ноутбук), термопрес для виготовлення сувенірної продукції, набори для миловаріння, стелажі для оснащення крамниці, фасувальні матеріали (банки, коробки, пакети). Також планується розробка сайту для інтернет-магазину.
Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.
Тупичівці залишилися без головного продукту — хліба, але згуртованість мешканців не дозволила ворогу отримати перемогу. За підтримки місцевого агробізнесу тут почали маленькими партіями молоти зерно на борошно, вручну замішувати та пекти хліб.
За грантові кошти конкурсу планується закупити обладнання для пекарні на суму 90 тис. грн — промисловий тістоміс, жарову шафу, конвекційну піч та промислові столи.
Жителі села Нова Слобода, що на Сумщині, є представниками унікальної етнічної групи —горюни. Це східнослов’янський субетнос, якого лишилося всього кілька тисяч. Попри свою малочисельність вони й досі плекають давні традиції — збирають лікарські трави, плоди та квіти. Збір супроводжується виконанням горюнських пісень.
За грантові кошти планується придбати сушильне обладнання для харчових продуктів, подрібнювач сушених лікарських трав та обладнання для облаштування кімнати (автентичний посуд, електричні чайники, термоси, тару для фасування, стелажі для експозиції, автентичні костюми).
Село Кваси розташоване в самому серці Карпат. Саме звідси найлегше дістатись до найбільших вершин України, таких як Говерла, Петрос, Менчул та Близниця. Окрім туризму, місцеві жителі займаються сільським господарством — утримують корів, кіз та овець.
Загальна вартість проєкту складає 15 тис. євро. За грантові кошти планується придбати бочку для зберігання, транспортування та охолодження молока.
Мальовниче село Западинці знаходиться у горбистій місцевості й, за місцевими переказами, дістало свою назву через велику кількість западин. На околицях села були розташовані неолітична та трипільська стоянки, три поселення черняхівської культури. Під час розкопок у 1868 році на території села знайдено скарб, експонати якого донині зберігаються у Камʼянець-Подільському краєзнавчому музеї.
За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити дві теплиці та обладнання до них — мотокультиватор та мотокосу.
Особливістю села Грубна є те, що всі його жителі займаються вирощуванням фруктів та ягід. Тут організовано пункт збору продукції, яка потім транспортується до обласних центрів України.
За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити комплект навісу 14х4 м.
Село Вікно знаходиться на межі з природним заповідником «Медобори» та привертає увагу туристів не лише своєю оригінальною назвою, а й дивовижною природою та історією — глибокі карстові озерця, Франкові скелі, Музей родини Федоровичів. Жителі самого села активно займаються сільським господарством.
За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити засоби малої механізації для обробки плодово-ягідних культур.
Придорожнє село Волосківці розташоване за 15 км від м. Мена. З початку воєнної агресії, а саме 25 та 26 лютого, село було повністю окуповане технікою, а в цілому регіон знаходився під окупацією до початку квітня. В цей час для селян гостро постало питання переробки молока.
У селі проживає близько 600 осіб, у т.ч. ВПО. Багато мешканців утримують ВРХ, овець та кіз, займаються городництвом, вирощуванням плодово-ягідних культур та бджільництвом. Село здавна характеризується жвавою торгівлею, в основному молочною продукцією, городиною, свіжими ягодами та грибами.
За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити: пастеризатор-сироварню на 200 л, ванну для соління сиру на 100 л, стіл формотворний.