Неймовірні села України. Проєкти розвитку сільських територій

Після місяців життя в умовах повномасштабної війни редакція AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні відновила Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2022». Незважаючи на загрозу ракетних ударів по всій країні, громади будують плани на майбутнє, ажде розуміють, що війна невдовзі закінчиться, і потрібні будуть ресурси для відновлення.

Тут можна переглянути проєкти розвитку сільських територій від 10-ти фіналістів-сіл, троє з яких отримають грантові кошти на реалізацію свого проєкту.

Переможець — 100 тис грн, ще два села — по 50 тис грн.

Захист робіт відбудеться 28 липня 2022 р. Оголошення переможців — 29 липня 2022 р.

  • Неймовірні села

  • Неймовірні села

  • Неймовірні села

  • Неймовірні села

  • Неймовірні села

  • Неймовірні села

Покровське, Дніпропетровська область

Покровська громада Дніпропетровської області живе з молока, меду та овочів. Аграрний курс взяли від початку створення ТГ. Сьогодні тут неспокійно, як і по всій Україні, але місцеві жителі націлені на розвиток.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» громада села подала бізнес-проєкт із облаштування навчального цеху для бджолярів.

За грантові кошти планується закупити обладнання в навчальний цех на суму 100 тис. грн, а саме: набори для бджолярів «Старт», вулики для вирощування пакетів бджіл, системи для виведення маток, календарі для бджолярів, акустичну систему, ноутбук, проектор та екран, фліпчарт, стільці офісні та стіл. 

📍Детальніше
fullSizeImage

Семигори, Київська область

«Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори». Саме так розпочинається повість Івана-Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я».

За мотивами цього твору був відзнятий один із найпопулярніших серіалів сучасності — «Спіймати Кайдаша». Попри відомість свого села в туристичному плані, місцеві жителі хочуть розвивати його і в агровиробничому напрямі.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» активісти села подали бізнес-проєкт із виробництва натуральних соків. 

За грантові кошти планується закупити обладнання для виготовлення соків на суму 100 тис. грн, а саме — мийна машина елеваторного типу, прес гідравлічний, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.

📍Детальніше
fullSizeImage

Трояндове, Одеська область

Пів мільйона. Саме стільки саджанців троянд вирощується щороку в селі Трояндове, що на Одещині. Саме зараз село квітує. Троянди ростуть не тільки в господарствах, які реалізують ці квіти, а й у кожному дворі та на вуличних клумбах. За словами жителів, в Україні немає жодного села з такою кількістю троянд — понад 500 сортів.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» місцева влада села подала бізнес-проєкт із переробки трояндових пелюсток на варення, сиропи та джеми.

За грантові кошти конкурсу планується придбати офісне обладнання (принтер та ноутбук), термопрес для виготовлення сувенірної продукції, набори для миловаріння, стелажі для оснащення крамниці, фасувальні матеріали (банки, коробки, пакети). Також планується розробка сайту для інтернет-магазину.

📍Детальніше
fullSizeImage

Тупичів, Чернігівська область

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Тупичівці залишилися без головного продукту — хліба, але згуртованість мешканців не дозволила ворогу отримати перемогу. За підтримки місцевого агробізнесу тут почали маленькими партіями молоти зерно на борошно, вручну замішувати та пекти хліб.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» місцева влада подала бізнес-проєкт зі створення соціальної міні-пекарні.

За грантові кошти конкурсу планується закупити обладнання для пекарні на суму 90 тис. грн — промисловий тістоміс, жарову шафу, конвекційну піч та промислові столи.

📍Детальніше
fullSizeImage

Нова Слобода, Сумська область

Жителі села Нова Слобода, що на Сумщині, є представниками унікальної етнічної групи —горюни. Це східнослов’янський субетнос, якого лишилося всього кілька тисяч. Попри свою малочисельність вони й досі плекають давні традиції — збирають лікарські трави, плоди та квіти. Збір супроводжується виконанням горюнських пісень.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» місцева влада подала бізнес-проєкт з виробництва чаїв під брендом «Горюнські чаї».

За грантові кошти планується придбати сушильне обладнання для харчових продуктів, подрібнювач сушених лікарських трав та обладнання для облаштування кімнати (автентичний посуд, електричні чайники, термоси, тару для фасування, стелажі для експозиції, автентичні костюми).

📍Детальніше
fullSizeImage

Кваси, Закарпатська область

Село Кваси розташоване в самому серці Карпат. Саме звідси найлегше дістатись до найбільших вершин України, таких як Говерла, Петрос, Менчул та Близниця. Окрім туризму, місцеві жителі займаються сільським господарством — утримують корів, кіз та овець.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» ГО «Кваси Наповнюйся» подала бізнес-проєкт зі створення мобільного пункту прийому та охолодження молока.   

Загальна вартість проєкту складає 15 тис. євро. За грантові кошти планується придбати бочку для зберігання, транспортування та охолодження молока.

📍Детальніше
fullSizeImage

Западинці, Хмельницька область

Мальовниче село Западинці знаходиться у горбистій місцевості й, за місцевими переказами, дістало свою назву через велику кількість западин. На околицях села були розташовані неолітична та трипільська стоянки, три поселення черняхівської культури. Під час розкопок у 1868 році на території села знайдено скарб, експонати якого донині зберігаються у Камʼянець-Подільському краєзнавчому музеї.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» Красилівська міська рада подала бізнес-проєкт зі створення теплиць.

За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити дві теплиці та обладнання до них — мотокультиватор та мотокосу.

📍Детальніше
fullSizeImage

Грубна, Чернівецька область

Особливістю села Грубна є те, що всі його жителі займаються вирощуванням фруктів та ягід. Тут організовано пункт збору продукції, яка потім транспортується до обласних центрів України.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» Сокирянська міська рада подала бізнес-проєкт із облаштування відкритих павільйонів для організованого збору фруктово-ягідної продукції. 

За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити комплект навісу 14х4 м.

📍Детальніше
fullSizeImage

Вікно, Тернопільська область

Село Вікно знаходиться на межі з природним заповідником «Медобори» та привертає увагу туристів не лише своєю оригінальною назвою, а й дивовижною природою та історією — глибокі карстові озерця, Франкові скелі, Музей родини Федоровичів. Жителі самого села активно займаються сільським господарством.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» селищна рада подала бізнес-проєкт зі створення ягідного кооперативу.

За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити засоби малої механізації для обробки плодово-ягідних культур.

📍Детальніше
fullSizeImage

Волосківці, Чернігівська область

Придорожнє село Волосківці розташоване за 15 км від м. Мена. З початку воєнної агресії, а саме 25 та 26 лютого, село було повністю окуповане технікою, а в цілому регіон знаходився під окупацією до початку квітня. В цей час для селян гостро постало питання переробки молока.

У селі проживає близько 600 осіб, у т.ч. ВПО. Багато мешканців утримують ВРХ, овець та кіз, займаються городництвом, вирощуванням плодово-ягідних культур та бджільництвом. Село здавна характеризується жвавою торгівлею, в основному молочною продукцією, городиною, свіжими ягодами та грибами.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» староста села подав бізнес-проєкт зі створення кооперативу з переробки молока.

За грантові кошти конкурсу — 100 тис. грн — планується закупити: пастеризатор-сироварню на 200 л, ванну для соління сиру на 100 л, стіл формотворний.📍Детальніше
fullSizeImage

Більше інформації