Визнання безпечних регіонів щодо АЧС: систему хочуть запустити до кінця року
Україна не буде експериментальним майданчиком для в'єтнамської вакцини проти АЧС
Молочним фермам невигідно нарощувати обсяги надоїв
У присадибному та промисловому секторі України станом на 1 червня поточного року утримується 2 млн 169,9 тис. голів ВРХ, зокрема 1 млн 149,4 тис. корів.
Виробництво курячого м'яса в Україні стабільне попри війну — 1,3-1,4 млн т на рік у період 2021-2024 років.
Карантин через спалах африканської чуми свиней запровадили 17 червня у Гайсинському районі Вінницької області.
На ринок курятини України, попри наявність великих виробників, виходять дрібні підприємства.
Незначне зниження цін на курячі яйця спостерігається в Україні.
Загалом поголів’я свиней на початку 2025 року зменшилося до 4,5 млн голів, при цьому майже 65% утримувалося у сільгосппідприємствах, тобто промисловий сектор проявляє більшу стійкість до викликів, але темпи скорочення саме промислового поголів’я на початку року і станом на зараз перевищують темпи зростання присадибного свинарства.
Міжрегіональний союз птахівників і кормовиробників України наразі більше працює на сході країни, на прифронтових територіях, тому потребує досвіду Ізраїлю — країни, яка живе у війні багато років і знає, як вести діяльність в умовах воєнного стану.
Тернопільщина — серед лідерів за обсягами виробництва молока.
200 кіз домашньої ферми «Ого-го кози-кози» з-під обстрілів на Донеччини перевезли на Львівщину.
Європейський фермер має державну підтримку, а в Україні все лягає на плечі сільгоспвиробників. Чи зможе виробництво молока трансформуватися, якщо ціна сировини сьогодні на 30% нижча за європейську? Водночас собівартість виробництва молока в Україні наближається до європейських показників.
Європа, зокрема Україна, можуть потрохи розслаблятися щодо ймовірного подальшого поширення ящуру.
Поточного року виробництво м’яса птиці зросло практично на 6% порівняно з 2024 роком — це приблизно 940 тис. т, а виробництво яєць стало більшим приблизно на 8% — 4,4 млрд шт.
В Україні у червні спостерігається суттєве зростання цін на м'ясо.
СТОВ «Промінь» працює на Миколаївщині, й сьогодні це продуктивний агропромисловий виробник, який займається рослинництвом, молочним скотарством і свинарством. Підприємство обробляє майже 7 тис. га землі, має 3900 дійних корів, 10 тис. свиней.
Компанії-виробники ветеринарних препаратів оптимістично дивляться на зміни, які очікуються в секторі ветмедицини з 1 березня 2026 року. Вони зацікавлені в ухваленні законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права Європейського Союзу, при цьому не готові порушувати очікування українських тваринників.
1 березня 2026 року в Україні має запрацювати оновлене законодавство щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права Європейського Союзу.
Тваринництво — важлива галузь агробізнесу. Головні та свіжі новини в сфері тваринництва на агросайті AgroPortal.ua.
Тваринництво відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки України. До галузі входять свинарство, вівчарство, скотарство, птахівництво, а також рибництво, бджільництво та шовківництво.
Тваринництво України. Головними галузями вважається розведення великої рогатої худоби (скотарство) та свинарство, оскільки частка споживання м’яса становить до 90 кг/рік на людину.
скрыть весь текст внизу
Споживання м’ясних продуктів має високий світовий показник, тому тваринництво в усьому світі також є важливою часткою сільського господарства. Про тваринництво світу та України — тренди, аналітика, прогнози — можна дізнатися на аграрному сайті Агропортал. Свіжі агроновини галузі та оновлені дані комплексу.
Останні новини агросектору, зокрема молочного та м’ясного тваринництва, огляд ринків та ціни на продукцію тваринництва — оновлення в онлайн-режимі на сайті агропортал юа, рубрика — тваринництво.
Тваринництво — виробництво, інвестиції, збут, переробка, технології — всі агроновини на сьогодні. Тваринництво — успішний бізнес агросектору в Україні та світі.