Технічний поворот, або Як забезпечити потреби українських фермерів

12 грудня 2017, 08:35 2499

У межах найбільшої виставки в Ганновері Agritechnica компанія CLAAS виграла чимало медалей за актуальні новинки у галузі виробництва сільськогосподарської техніки.

Про те, що з'явиться на ринку у найближчому майбутньому, розповів продакт-менеджер Віталій Бортун.

Розкажіть про новинки, які представила компанія CLAAS цього року на Agritechnica. Що нового та інноваційного? Які призи ви отримали?

Віталій Бортун: Загалом на виставці ми представили 65 видів техніки, серед яких безліч новинок. Цього року на конкурсі компанія CLAAS завоювала 5 медалей: одну золоту та чотири срібні.

У перший день виставки демонстрували низку нових телескопічних навантажувачів Scorpion вантажопідйомністю від 3,3 до 5,6 тонн з вильотом стріли від 6 до 10 метрів, які виготовляються спільно з компанією Liebherr. Дослідження показують, що останнім часом фермери все більше уваги приділяють фронтальним навантажувачам. Саме тому, дотримуючись цього тренду, CLAAS виводить на ринок абсолютно новий модельний ряд сільськогосподарських фронтальних навантажувачів з операційною масою від 5,2 до 19,5 тонн і можливістю піднімати вагу від 3,45 до 12,4 тонни.

Щодо призерів. Золота медаль — за автоматичну систему контролю обмолоту на зернозбиральних комбайнах Cemos Auto Threshing.

Система дозволяє автоматично налаштовувати зазор підбарабання і частоту обертання молотильного барабана на підставі аналізу знімків зерна, яке проходить через зерновий елеватор до бункера. Варто уваги те, що вона працює абсолютно автономно і не залежить від оператора. Тепер Cemos Automatic разом із Cemos Auto Threshing включає в себе автоматичне налаштування молотарки, сепарації, очищення і низки інших параметрів, які допомагають отримувати максимум продуктивності від комбайна Lexion. При цьому система постійно перевіряє сама себе, ставлячи під сумнів поточні налаштування, щоб підібрати найбільш оптимальні робочі параметри залежно від умов прибирання. Є чотири ключових параметри, які так чи інакше можуть впливати на кінцеву стратегію і максимальну продуктивність, — якість зерна, якість обмолоту, чистота зерна і якість соломи.

Срібну медаль отримав напівгусеничний трактор CLAAS з повною підвіскою Axion 900 Terra Trac, який зараз представлений у вигляді прототипу. Це модель з активною системою підвіски задньої і передньої осі. Її вихід на європейський ринок запланований на 2020 рік.

Напівгусеничний хід дозволяє краще контактувати з ґрунтом, даючи можливість реалізувати тягове зусилля повною мірою. Величезна площа контакту також забезпечує менше ущільнення родючого ґрунту, що позитивно позначається на майбутніх урожаях і структурі ґрунту.

Важлива перевага — незалежна підвіска приводних і натяжних коліс, а також опорних роликів. Таке рішення дозволяє гусеницям ідеально адаптуватися до рельєфу ґрунту.

Друга срібна медаль — за інноваційну систему оповіщення учасників дорожнього руху про наближення великогабаритної сільськогосподарської техніки Large Vehicle Alert System.

Система повідомляє, коли на дорозі з'являється великогабаритна сільськогосподарська техніка, далі за допомогою системи Telematics дані про стан сільгоспмашини передаються в навігаційні системи легкових і вантажних автомобілів. Після чого водієві пропонується альтернативний маршрут або ж оновлюється інформація про час прибуття до кінцевого пункту.

Ще одна медаль — за стереоскопічну камеру Сulti Cam для міжрядної обробки просапних культур. Це оптична система, яка ідентифікує ряд і направляє обладнання трактора, в цьому разі просапний культиватор, щоб не пошкодити рослини. Вона дозволяє працювати без застосування гербіцидів у просапних роботах. Це спільна розробка CLAAS та партнерів: Einbоck, Hatzenbichler, Carre SAS та Bednar FMT.

Також срібна медаль — за систему CLAAS Cemos для тракторів, яка дозволяє операторові оптимізувати налаштування трактора і загрегатованого з ним знаряддя. Система працює за принципом діалогу, в ході якого оператором задаються базові параметри, а система на їх підставі пропонує низку дій для того, щоб отримати більшу продуктивність і паливну економічність.

Чи були представлені нові технології для точного землеробства?

Віталій Бортун: Якщо говорити про точне землеробство, на виставці був представлений окремий стенд EASY Get Connected з різними технологічними рішеннями для агробізнесу, які дозволяють більш ефективно використовувати техніку.

У межах стенду пройшли семінари щодо технологій, аналізу даних, того, як їх правильно інтерпретувати. На семінарах пропонувалися конкретні рішення для кожного фермера залежно від галузі, в якій він працює.

Кожен відвідувач стенду міг дізнатися, як підключати наші хмарні системи, синхронізувати свої дані з нашими системами або з системами наших партнерів, таких як meteoblue®, KWS® та ін. Це потрібно для того, щоб простежити, як буде змінюватися погода, зрозуміти, як обробляти ті чи інші культури — які добрива вносити, скільки азоту необхідно, і використовувати цю інформацію на свій розсуд.

Наскільки складно українським аграріям впровадити такі системи?

Віталій Бортун: Впровадження інновацій — це справа не одного сезону. Навіть враховуючи поточний рівень розвитку точних технологій, смарт-рішень на для їх освоєння, а це поки тривалий процес.

Багато фермерів не до кінця розуміють, у чому вони можуть виграти, впровадивши ту або іншу технологію, замовивши певну послугу, тим більше враховуючи той факт, що ринок послуг з точного землеробства в Україні ще не дуже розвинений. Але попит на технології серед компаній однозначно є, і ринок набирає обертів. А ось результат — це питання не одного сезону. Показати фермеру рентабельність, вигоду і користь за один сезон не вдасться, можливо, потрібно створювати якісь певні демо-ділянки і конкретним прикладом або прикладами доводити вигоду від використання тих чи інших технологій, рішень або послуг. Наприклад, агрохолдинги в змозі створити локалізовані дослідні бази, які займаються впровадженням інноваційних технологій на місцях, а потім масштабувати успішні кейси на всі свої господарства. У будь-якому разі, що більше ринок буде насичений інформацією про використання смарт-технологій, то більше їх будуть впроваджувати у господарствах.

Якими були справи з сервісом і запчастинами?

Віталій Бортун: На виставці також було представлено окремий стенд з оригінальними запчастинами CLAAS у порівнянні з аналогами, які пройшли тестування під наглядом німецьких інститутів. Дослідження проводилися в однакових умовах на однакових машинах, і з усіма результатами і прикладами можна було ознайомитися на місці. Фермери могли наочно побачити і, звичайно, порахувати, що ж вони виграють, купуючи оригінальні запчастини CLAAS Original.

Що стосується сервісу та діагностики, то також була окрема локація, де демонструвався різний набір інструментів, які дозволяють проводити діагностику техніки. Там було все, що потрібно інженерові на сьогоднішній день.

Коли новинки з Agritechnica варто очікувати на українському ринку?

Віталій Бортун: Якщо говорити про систему автоматичного налаштування молотарки або Сulti Cam, то вже наступного сезону, а якщо про фронтальні навантажувачі, то деякі моделі з'являться на українському ринку не раніше 2019 року. Тобто фактично через рік.

Від чого це залежить?

Віталій Бортун: Тією чи іншою мірою це залежить від виробничих потужностей. CLAAS поступово нарощує обсяги виробництва нових «фронтальників» і планує вийти на необхідну для ринку кількість рівно через рік. Саме з цього моменту ми і зможемо закрити досить великий попит з боку як європейського, так і українського ринку.

Чи багато було українських аграріїв на Agritechnica цього року?

Віталій Бортун: Інтерес іноземців, а особливо українців, які почали приїжджати до Ганновера цілими делегаціями, зростає з кожним сезоном. Їм цікаво, що нового з'явилося на ринку сільськогосподарської техніки, і кожен для себе шукає певне рішення. За попередньою інформацією, наш стенд відвідали понад 400 гостей з України.

Також варто відзначити, що ця виставка є стимулом і для виробника впроваджувати і розробляти щось нове. Сюди приїжджають власники підприємств, які розповідають про свої проблеми та потреби у технічних рішеннях, ця інформація акумулюється і передається в інженерні відділи, де розробляються конкретні інновації. Після цього техніка тестується, перевіряється, і тільки потім готове рішення або конструкцію представляють громадськості в межах наступних виставок.


Наталія Ключникова, AgroPortal.ua