logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Українські еко-іграшки з топінамбуру

Аграрний лайфхак // Українські еко-іграшки з топінамбуру

Спецпроекти 17 грудня 2020. 06:17 2153

В ТОВ «Топінамбур», що на Івано-Франківщині, нині збираються налагодити виробництво екологічно чистих іграшок з органічного полімеру, який виготовлятимуть саме з топінамбуру.

Автором проєкту є засновник давного підприємства Богдан Кобринський. «Використання топінамбура не знає меж. Саме тому на території області ми плануємо збудувати так-званий «іграшковий» завод і випускати там екоіграшки, які безпечно і порівняно швидко розкладаються в землі», — говорить Богдан Кобринський.

N.B. Топинамбур: перспективная неприхотливая нишевая культура. Или нет?

Нині для реалізації такої бізнес-ідеї шукають інвестиції і виробничі потужності. Підприємство Кобринського, одне з небагатьох в Україні, яке займається вирощуванням і переробкою топінамбура. З цієї рослини виготовляють порошок з високим вмістом інуліну (використовується в медицині та дієтології).

N.B. В Україні почнуть виробляти каву з топінамбура

Технологія вирощування топінамбура передбачає повну відмову від мінеральних добрив — використовується тільки мульчування і екстракти сапропелю. Ділянка з еко-топінамбуром на плантації Кобринського займає 10 га і всі ці рослини готуються до відправки в Йорданію. Підприємець також планує запустити виробництво лікувальної екологічно-чистої тканини, але цей проект дорогий і поки знаходиться в стадії розробки. Для його реалізації потрібні інвестиції та допомога зарубіжних компаній.


AgroPortal.ua за матеріалами Еcotown.com


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги