Свого часу я спостерігав за зростанням як науковця Ярослава Бойко, який нині керує компанією AgriLab. Тому із великим задоволенням співпрацюємо з ним, бо і цікаво, і хочеться бути сучасними.
Зокрема, AgriLab минулого сезону допоміг із експериментом на 150 гектарах пшениці. Виявили, що маємо 5 різних зон забезпечення живленням. Стан рослин і наявність азоту на 60% масиву — добрі. А от на 40% — незадовільні, погані. Розрахували норми і вже підживлювали диференційовано.
Очевидний результат не забарився. Приріст урожаю склав від 0,2 до 0,6 т/га.
Та здивувало нас інше: в зонах, де від самого початку ситуація була нормальною і гарною, ми побачили кращу динаміку, приріст був суттєвішим. Тобто уяснили для себе: на погані ділянки нема чого витрачати кошти, ефективніше вкласти зусилля у краще. Експеримент з елементами точного землеробства будемо розширювати, шукаючи ефективніші технології на різних культурах.
Щоб одночасно вносити тверді та рідкі добрива і при цьому розподіляти їх на різну глибину, три роки тому самі сконструювали та склали спеціальний агрегат. Його основні складові — окремі ємності для твердих та рідких добрив, насос для подачі останніх та форсунки для їх внесення.
Наша філософія — максимально застосовувати рідкі добрива, адже вони більш технологічні. В них вищий коефіцієнт використання елементів живлення, особливо у посушливі роки. Щодо живлення дотримуємось постулату про те, що не потрібно різні елементи вносити в одну зону, адже рівень їх споживання залежить від фази росту та розвитку рослин. Наш агрегат допомагає діяти саме в такому напрямку.
За рахунок диференційованого сезонного внесення, скажімо, на картоплі отримати 5 тонн приросту врожаю. Продовжуємо аналізувати та накопичувати дані.
Анатолій Бикін, керівник ТОВ «Біотех ЛТД», доктор с/г наук, професор, член-кореспондент НААН України
Шановні читачі, чи маєте ви досвід впровадження точного землеробства? Якщо так, то які результати ви отримали?

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Із появою нової Primera DMC 6002-2C компанія Amazone розширює лінійку сівалок Primera для прямого, мульчувального та традиційного посіву. Нова Primera 6002-2C отримала важливу конструктивну особливість — новий багатосекційний напірний бункер, який забезпечує ще вищу продуктивність висіву та ефективнішу систему подачі матеріалу.

Amazone та CultiWise укладають стратегічне партнерство, щоб зробити цифрове землеробство (smart farming) більш зручним, економічно ефективним і перспективним для фермерів.

Провідні експерти галузі зберуться на конференції «Прибуткове поле», щоб розібрати головний виклик сезону: як зберегти рентабельність за кліматичних гойдалок.

У Києві 19 лютого відбудеться конференція «Прибуткове поле», присвячена розумному живленню, регенеративному та точному землеробству. Захід об’єднає агровиробників, агрономів, керівників господарств і партнерів ринку навколо практичних рішень, що базуються на реальних даних з українських полів.

На демонстраційній локації проєкту «Прибуткове поле» (Київська область, Велика Олександрівка) триває посівна кампанія. У межах проєкту AgriLab разом із партнерами закладають низку агрорішень, щоб дослідити та наочно продемонструвати ефективність технологій, здатних забезпечити стабільний прибуток агровиробнику — з урахуванням викликів кризи та особливостей регіону.

Як точне та ефективне землеробство допомагає підвищити прибутковість господарства? Як монетизувати дані аналізу ґрунту та перетворити отриману інформацію на прибуток? З якими основними проблемами втрат урожаю зіткнуться аграрії в сучасних реаліях? Рішення є — точне землеробство стає ще більш доступним!

ТОВ «Біотех» ЛТД — одне з найвідоміших господарств України в сфері професійного картоплярства — почало збір картоплі на чипси.


