Голова правління громадської організації «Всеукраїнське Братство бджолярів України»
Рішення Європейської комісії про впровадження прямих дотацій на бджолосім’ї є важливим кроком у підтримці бджолярів і захисті бджіл — ключових запилювачів, від яких залежить продовольча та екологічна безпека Європи.
Громадська організація «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» працює з 2005 року. В мирний час ми отримували численні міжнародні визнання та нагороди, проводили симпозіуми та конгреси міжнародного рівня, приймали на своїх пасіках іноземних гостей, відвідували колег бджолярів в понад 40 країнах світу, розвивали експорт меду і бджолиних маток, працювали над покращенням законодавства галузі. Ми планували майбутнє…
Міжнародна Федерація Бджільницьких Асоціацій Апімондія проводить свій 47 Конгрес на теренах Туреччини в останні дні серпня 2022 року.
Що сприяє отриманню «стійкого» фактора в аграрному секторі економіки? Бджільництво!
Пасічник є фундатором успіху аграрія та еколога. Саме так. Розвиток села та аграрного бізнесу залежить від розвитку бджільництва. Адже бджільництво — це насамперед запилення, екологія. А бджола є біоіндикатором довкілля.
Мед сумнівної якості може потрапити на український ринок уже з 1 січня 2016 року. Це призведе до початку знищення українського бджільництва. Чому? Через повну відсутність системної роботи з приведення українського бджільництва до європейських вимог, згідно з Угодою про асоціацію між ЄС та Україною.
В Україні фіксуються факти масового отруєння бджіл пестицидами. При цьому немає жодної дієвої реакції, жодної справи про притягнення до відповідальності винних, жодного натяку на програму збереження бджіл.