Дрони в агро: активність ринку залишиться сталою, але є особливості

06 січня 2024, 06:00 2796

Реалії українського ринку дронів для сільського господарства наразі є досить складними, тому не очікується ні зростання, ні падіння їх продажів. Передбачається, що рівень активності цього ринку залишиться сталим.

Про це AgroPortal.ua розповів співзасновник і керуючий партнер Міжнародної групи компаній DroneUA, експерт з дронів у ФАО Валерій Яковенко.

propData.content.image
Валерій Яковенко, співзасновник і керуючий партнер Міжнародної групи компаній DroneUA, експерт з дронів у ФАО

Через складність бронювання повітряного простору та документального супроводу сільськогосподарських операцій з використанням дронів ми вже побачили, що у 2023 році кількість оброблених площ дронами-обприскувачами була знижена мінімум на 20%. Тож наступного року, за умов наявності таких самих труднощів, ми передбачаємо, що відсоток виконаних робіт знизиться ще мінімум на 10%. 

Використання агродронів забезпечує скорочення ресурсів, посилення дбайливого підходу до природокористування, інноваційну розбудову регіонів і створення робочих місць. За результатами сезонів 2021, 2022 та 2023 років загальна площа посівів, оброблена агродронами в Україні, становить 3,1 млн га (1 млн, 1,2 млн та 0,9 млн га відповідно).

Сумарно це дозволило отримати такі результати:

  • площа оброблених посівів — 3,1 млн га;
  • скорочення використаного пального — 17,05 млн л;
  • скорочення викидів вуглецю — 43,4 тис. т;
  • додатково зібраний врожай — 486,7 тис. т;
  • економія води — до 620 тис. т;
  • кількість робочих місць — до 1 тис.

Валерій Яковенко зазначає, що в перспективі ринок відновить своє зростання, і дрони, запропоновані виробником сьогодні, дадуть можливість ще більш якісно підійти до цього питання та ще активніше впроваджувати інновації та робототехніку у життя українських аграріїв. Адже навіть у складні часи вони залишаються відкритими до інновацій.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua