Піщаний мідляк може знизити врожай соняшнику до 50%

21 травня 2025, 14:51 413

М'яка зима та затяжна прохолодна весна стали сприятливими для активізації шкідників, які вже завдають шкоди посівам соняшнику. Один із таких небезпечних ворогів — мідляк піщаний.

Про це AgroPortal.ua повідомив менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group Сергій Корнюшенко.

Цей жук поширюється на сході та в центральних регіонах України. Його легко впізнати за овальним опуклим тілом розміром від 0,5 до 1 см. Забарвлення жука від сіро-коричневого до майже чорного. Із зимівлі шкідник виходить наприкінці березня або на початку квітня. Саме тоді починає активно живитися, і в цей період може завдавати особливої шкоди молодим посівам.

Небезпеку становить не лише доросла особина, а й личинка мідляка — так званий дротяник. Він пошкоджує проростки, харчується насінням соняшнику та кукурудзи. В умовах холодної весни його активність особливо висока, і втрати врожаю можуть сягати до 50%.

propData.content.image
Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group

Для стримування розвитку мідляка піщаного доцільно використовувати комплексний підхід. Одним із дієвих агрономічних рішень є внесення аміаку в ґрунт. Окрім того, ефективно буде працювати протруювач насіння Метакса від бренду DEFENDA — його рекомендовано застосовувати у нормі 5–10 л/т для обробки насіння перед сівбою.

Фахівець додав, що у разі активного поширення шкідника в польових умовах доцільно застосовувати інсектициди. У портфоліо DEFENDA є препарат Твікс із нормою застосування 1–1,2 л/га, який забезпечує надійний контроль популяції мідляка.