Озвучені переваги вирощування гірчиці в Україні

25 грудня 2024, 12:00 1203

Перспективність розвитку малопоширених олійних культур (таких як гірчиця) обумовлюється тим, що вони користуються попитом на зовнішніх ринках, високою ціною реалізації, забезпечують високий рівень рентабельності виробникам.

Про це в коментарі AgroPortal.ua розповіла завідувачка сектору селекції гірчиці Інституту олійних культур НААН Ганна Буділка.

За її словами, переважна частина української гірчиці експортується до країн ЄС. Основні країни-імпортери — Німеччина, Нідерланди, Угорщина, Румунія та Греція.

«Що ж стосується ціни, то у 2019 році вона була на рівні 10,5 тис. грн /т, у 2022-2023 МР зросла до 48 тис. грн/т, у 2024-му дещо знизилась — 25-30 тис. грн/т», — додає Ганна Буділка.

Серед переваг науковиця також називає наявність ринків збуту, родючі землі, помірні кліматичні умови та багате наукової підґрунтя.

«Це олійна, альтернативна, 100% ліквідна культура, адже біологія рослини дозволяє використати її як хорошого попередника, здатного поліпшити агрофізичні та фітосанітарні властивості ґрунту, як зелене добриво, застосувати насіння в багатьох галузях», — резюмує Ганна Буділка.