Фахівець назвав хвороби, які можуть знищити до 70% урожаю озимої пшениці

16 травня 2025, 14:25 533

Оскільки прапорцевий листок у озимої пшениці відповідає за 43% урожайності та впливає загалом на налив і формування зерна, завдання агронома — зберегти термін його функціонування.

Про це AgroPortal.ua розповів менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group Сергій Корнюшенко.

За його словами, у цей період відбувається поширення таких хвороб як піренофороз, септоріоз, також у загущених посівах може спостерігатися борошниста роса. Дані хвороби можуть знищити від 5 до 70% врожаю.

propData.content.image
Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group

Септоріоз розвивається за широкого діапазону температур (від 9°С до 30°C) за наявності краплинної вологи. Піренофороз переважно спостерігається у південних регіонах України, де переважають посушливі погодні умови, сприятливі для його розвитку. А для розвитку борошнистої роси необхідна підвищена вологість і стабільно помірне тепло.

Фахівець додає, що не менше уражується і сам колос пшениці. Його найчастіше атакують фузаріоз, септоріоз і альтернаріоз. Ці хвороби суттєво впливають на врожайність і якість зерна.

Використання якісного фунгіцидного захисту в критичні фази розвитку пшениці дозволяє зберегти потенціал урожайності та забезпечити високу якість зерна.  

«Для ефективного захисту прапорцевого листка ефективними будуть препарати бренду DEFENDA: Спліт (дифеноконазол, 250 г/л), Парацельс (флутріафол, 250 г/л), Дот (ципроконазол, 80 г/л + пропіконазол, 250 г/л), Старк (азоксистробін, 250 г/л), Сальто (тіофанат-метил, 500 г/л), Меценат (пропіконазол, 250 г/л)», — радить Сергій Корнюшенко.

Він зазначає, що, формуючи систему захисту пшениці, варто звертати особливу увагу на три періоди розвитку рослини — початок виходу в трубку, фазу прапорцевого листка та цвітіння.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua