Лише одиницям вдається зробити елеваторний бізнес прибутковим

27 липня 2018, 09:57 3285

В Україні спостерігається дефіцит потужностей для зберігання зерна, проте багато з існуючих елеваторів завантажені не в повній мірі.

Про це повідомив власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян.

«В Україні багато елеваторів, в які вкладено по $15-20 млн, а працюють вони із завантаженістю 20%. Уявіть: стоїть нова надсучасна «банка», розрахована на прийом, обробку та зберігання 100 тис. т зерна, на яку власник витратив $15 млн, а завантажена вона 20 тис. т зернових або олійних. І це при тому, що на ринку дійсно відчувається дефіцит елеваторних потужностей», — підкреслив він.

Гороян зазначив, що, зокрема, не вистачає зерносховищ у Миколаївській, Кіровоградській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській областях.

«Тому складається на перший погляд дивна ситуація — є дефіцит, а є і певний профіцит», — уточнив він.

На думку Горояна, щоб бути успішним на ринку елеваторних послуг, потрібно грамотно зв'язати бізнес з існуючим дефіцитом, вирішити питання повного завантаження потужностей. Перед будівництвом або придбанням елеватора необхідно детально аналізувати, що саме підприємство буде робити в обраному регіоні, яка там клієнтська база, які взаємини з фермерами.

«Елеваторний бізнес працює тільки за умови реалізації концепції «торговець — елеватор — логістика». Головними є завантаження і організація процесу, адже сам по собі елеватор є збитковим об'єктом. Тому в нашій країні сьогодні величезна кількість елеваторів продається на тлі дефіциту потужностей», — зазначив Гороян.

Він також зазначив, що європейські компанії зараз намагаються перетворити елеватори на справжню сферу комплексних послуг для фермерів. Зокрема, на елеваторах обов'язково продаються засоби захисту рослин, добрива тощо. Тобто елеватор намагається сформувати максимально повний пул послуг для аграріїв і побудувати з ними партнерські відносини. У деяких країнах пішли навіть далі — поруч з елеватором діють супермаркет, автозаправний комплекс, готель, басейн, спортзал. Все з однією метою — привернути всі можливості отримання елеватором додаткового доходу. 


AgroPortal.ua за матеріалами компанії «Прометей»