logo

Думка експерта

В Україні створена кримінальна система збирання молока в населення  Джерело фото: agroconf.org

В Україні створена кримінальна система збирання молока в населення 

Думка експерта Вадим Чагаровський 22 травня 2020. 08:07 1101

Офіційні дані про виробництво молока населенням України не відповідають реальності.

Таку думку висловив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Статистика збирає інформацію про те, скільки молока виробляє населення, методом опитування. Приїжджають до сільради і питають, скільки корів у селі, які надої. Помножили й поїхали далі.

І таким чином назбирали, що наші 1,4 млн корів дають більше молока, ніж у 1990 році давали 2,5 млн корів. Зараз дають 7,33 млн т молока, за даними Державної служби статистики, а в 1990 році 2,5 млн корів давали 5 млн т. Це — брехня», — вважає він.

Експерти оцінюють обсяг молока від населення у 3-4 млн т максимум. Причому, в період випасу — з квітня по жовтень. Надлишок молока, який створюється у літній період, переробляється на біржові продукти: вершкове масло, сухе молоко, казеїн. І тоді ж відбувається їхній експорт.

«В Україні створена кримінальна система збирання молока в населення та доставки його на молокопереробне підприємство. У ній працюють лише в кеші, посередники створили свої бази, заготовляють по 40-50-60 т молока, і ціна за послуги транспортування сягає до 3 грн. І вона влаштовує сьогодні… Що, силові структури не бачать її? Все вони бачать», — підкреслив Чагаровський.

Якщо подивитися на вартість цього молока і його якісні показники, воно буде не дешевшим за молоко, яке продають нормальні, сумлінні господарства з нормальними показниками, додав експерт. Тому переробники навіть не беруть до уваги це молоко від населення. Торік його було здано на переробку лише 1 млн т, а 2,7 млн т — від промислових виробників молока.

«Я вважаю, що з молоком від населення необхідно працювати по-іншому: особисті селянські господарства треба перетворювати на сімейні молочні ферми. Із 4 млн особистих селянських господарств треба зробити 40 тис. сімейних ферм. І тому я вітаю проєкт зі створення сімейних ферм, який реалізується у чотирьох західних областях України», — підсумував Чагаровський.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги