logo

Думка експерта

Найбільшою загрозою для України буде Трамп

Найбільшою загрозою для України буде Трамп

Думка експерта Андерс Аслунд 30 січня 2017. 07:16 2450

Згідно з нинішніми прогнозами, до 2017 року українська економіка зросте на 2-3%, але цього недостатньо.

Таку думку висловив шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.

За його словами, завдяки налагодженню експорту в Європу, Китай і Близький Схід країна може домогтися набагато більшого зростання. Більш низька інфляція і процентні ставки повинні пожвавити кредитування і внутрішні інвестиції. А зі зниженням оподаткування має зрости енергетичне виробництво.

«Але не варто робити надто райдужних прогнозів. Найбільшою загрозою для України в найближчому майбутньому буде новообраний президент США Дональд Трамп, який, судячи з усього, прагне максимально швидко укласти угоду з російським президентом Володимиром Путіним. Жертвою, швидше за все, виявиться Україна», — говорить економіст.

Ще одна загроза з боку Росії, зазначає він, — стокгольмський арбітраж між «Нафтогазом» і «Газпромом». «Нафтогаз» подав позов на $28 млрд, а «Газпром» — на $39 млрд. Це стане найбільшим міжнародним арбітражем в історії.

Експерт зазначає, що раніше іноземні інвестиції становили близько 4% українського ВВП, але із-за російської агресії цей показник тримається на нулі. У 2017 р. очікується мінімальне пожвавлення.

«Ситуація всередині країни викликає менше побоювань. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман прагне узаконити продаж сільськогосподарських земель до 2020 року, що цілком реалістично. Після двох провалених спроб приватизувати «Одеський припортовий завод» приватизація застопорилася. Відбувається безліч корупційних скандалів. І це добре, тому що вони викривають і перешкоджають корупційних дій у майбутньому», — додав Андерс Аслунд.


AgroPortal.ua за матеріалами «Новий час»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги