Аграрії будуть максимізувати свої врожаї за рахунок добрив

28 грудня 2020, 07:01 1639

Сільгоспвиробники сьогодні впевнені, що зерно буде в ціні й наступного року, відповідно вони будуть максимізувати свої врожаї, а без добрив це зробити не вийде.

Таку думку висловив генеральний директор «Белор Україна» Тарас Іващенко.

«Багато в чому завдяки сформованій на ринку різноманітності та зростаючій конкуренції між постачальниками ресурсів для сільгоспвиробництва, аграрій сьогодні став дуже розпещений і впевнений в собі. Адже варто просто махнути рукою, і йому доставлять все необхідне на кращих умовах. Знаю це, оскільки сам також є аграрієм — розвиваю невелике сільськогосподарське підприємство», — зазначає Тарас Іващенко.

За його словами, близько 35% у структурі собівартості сільськогосподарської продукції припадає на добрива.

«Звичайно, якщо ці добрива дорогі, ти мінімізуєш їхню кількість і втрачаєш урожай, або ж втрачаєш гроші, тому що змушений переплачувати. Тому для аграріїв при виборі між ціною і якістю — ціна завжди важливіша. Добрива — це повністю стандартизований продукт. Добрива, як і, скажімо, кукурудза, не відрізняються в залежності від країни виробництва», — розповідає Тарас Іващенко.

Щодо розвитку ринку добрив у наступному році Тарас Іващенко зазначає, що для того, щоб сфокусувати його на одному холдингу і на одній людині, необхідне «добро» уряду.

«Україна сьогодні не та країна, в якій подібний розвиток ситуації можливий. І якщо навіть таке рішення завтра приймуть, то післязавтра його відразу ж скасують. Так, спроби обмежити імпорт і далі будуть робитися, в це будуть інвестовані колосальні суми, але швидко і просто проштовхнути настільки нелогічне і очевидно збиткове для економіки рішення навряд чи вийде. Якщо в Україні різко зросте ціна на газ, і виробник звернеться до держави з проханням про допомогу в збереженні виробництва, звичайно, в такому випадку держава повинна включатися в регулювання ціни — компенсувати частину витрат самому виробнику або аграріям і при досягненні рентабельності продати ці добрива на ринок. Але сьогодні, повірте, з рентабельністю в українських виробників добрив усе в порядку, і навіть більше», — зазначає Тарас Іващенко.