logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Чи можна обідати під час ділової агрозустрічі?

Аграрний лайфхак // Чи можна обідати під час ділової агрозустрічі?

Спецпроекти 02 вересня 2019. 07:00 839

Ви домовилися про ділову зустріч у кафе або ресторані, але не встигли пообідати перед цим. Сидите голодні й дуже хочете перекусити, але чи це доречно під час робочої зустрічі та в якому форматі?

За словами маркетингового директора «Сім’ї ресторанів Борисова» Марії Банько, їжа та комунікації пов'язані давно й надовго, адже великі бенкети завжди були насамперед соціальним актом, за келихом вина укладалися угоди, які могли змінювати хід історії.

«У будь-якому довіднику з дипломатичного етикету ви знайдете кілька розділів, присвячених тому, як правильно їсти. Тож ділова зустріч та прийом їжі не суперечать одне одному, — говорить Марія.

«N.B!» Звідки їжа. 500 локальних продуктів в меню Остання Барикада

Моя робота безпосередньо пов’язана з гостинністю, гастрономією та спілкуванням. І часто я пропоную співрозмовнику пообідати під час зустрічі — це допомагає «розтопити лід». Звісно, намагаюся обирати страви, які буде зручно їсти. Але не таким важливим є питання, чи варто їсти під час ділових зустрічей. Актуальніше те, як треба поводитися, щоб такі зустрічі були комфортними. Відповідь очевидна: головне — увага та повага до особистих кордонів кожного. Наприклад, я пропоную поїсти разом, але ніколи не наполягаю».

На думку експерта з етикету Анни Чаплигіної, сьогодні все відбувається швидко, а справи вирішуються ще швидше. Тому часто ділові перемовини проводять за обідом, щоб не втрачати час. «Якщо ви збираєтеся обговорити справи в кафе, це ще не передбачає самого обіду. Обов’язково проговоріть спільні плани або перед запрошенням, або на початку зустрічі. Бо для однієї людини зустріч у кафе — це обід, а для іншої — просто кава (після обіду в іншому місці), — говорить експерт.

Щоб розпочати перемовини, не треба чекати закінчення обіду. Адже ви призначили ділову зустріч під час обіду саме для того, щоб не витрачати час. Якщо ви нічого не замовлятимете, то поставите в незручне становище співрозмовника, який їстиме. Тому варто замовити хоча б якусь легку страву — салат або суп, чи випити каву або чай. Важливий момент — що їсти. Борщ, паста, рукола в салаті — це складні страви, і під час розмови можна себе забруднити. Обирайте те, що вмієте їсти легко та впевнено».


AgroPortal.ua за матеріалами The-village.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги