Пляшка кефіру, пів батона, або Скільки коштів у аграрних депутатів

24 вересня 2019, 07:00 4017

Новообрані депутати Верховної Ради IX скликання вже почали свою законодавчу діяльність. З якими коштами вони стартують?

Поки народні обранці підраховують бюджетні програми і реформи, ми традиційно підраховуємо їхній особистий стартовий капітал, з яким вони прийшли в парламент. Кілька депутатів VIII скликання обурювалися, що за час депутатства значно втратили в капіталі, тому що жили, в основному, за рахунок запасів. Чим живуть нинішні чиновники?

Варто зазначити, що не усі члени Комітету з питань аграрної та земельної політики (23.09.2019), а саме вони у нашому фокусі, подали або ж заповнили декларації. Багато звітів мають основні відомості про нерухомість і зарплати, невеликі банківські заощадження. В цілому — нічого надординарного. Але є і цікаві. Наприклад, депутати минулого скликання за неповні 2 місяці задекларували (або не встигли вписати) рівень доходу менше останньої подачі приблизно на кілька мільйонів гривень.

Кілька нових депутатів вже настільки бідні, що крім дуже маленької зарплати, не мають більше нічого. Є й такі, хто вписав понад 450 земельних ділянок (напевно, за земельну реформу). Один нардеп вирішив обійтися відомостями про вартість свого костюма з черевиками. Є депутат, який 3 рази не міг визначитися, кому і за скільки продав нерухомість — власники і сума кожного разу різні. Є також підприємці сільського господарства, які декларують сільгосптехніку та активи в фермерських господарствах.

Хочеться підкреслити, що загальний статок будь-якого депутата IX скликання не перевищує 50 млн грн, в той час як фінанси найбагатших нардепів VIII скликання обчислювалися в 620 млн грн.

В цілому, сподіваємося, що картина з часом стане повною.

Микола Сольський, голова комітету, партія «Слуга народу»

Статок — 34 105 304 грн

Голова комітету володіє 6 квартирами і 3 земельними ділянками. Дружина їздить на Maseratti, на неї також записана Suzuki Grand Vitara. Микола володіє правами на 4 агропідприємства: «Агро-Лучки», «Наташа-Агро», Малодівицьке ХПП і «Рожанівка-Агро», а також права на 2 торгові марки. Більше нічого особливо примітного в декларації немає.

Олег Мейдич, перший заступник голови комітету, партія «Батьківщина»

Статок — 27 515 673 грн

Заступник голови аграрного комітету має в розпорядженні 3 земельних ділянки, 2 приватних будинки і одну квартиру. Також нардеп декларує антикваріат, годинник, хутра та коштовні прикраси. В автопарку Мейдича 3 машини: Volkswagen Touareg, Toyota Land Cruiser 150 і Range Rover Evoque. Нардеп також має права на 8 підприємств, в т.ч. одне аграрного спрямування.

Ігор Колихаєв, заступник голови комітету, депутатська група «За майбутнє»

Статок — 47 492 856 грн

Задекларував 9 земельних ділянок та приватний будинок, а також один автомобіль Lexus LX 570. В розпорядженні нардепа підприємство «Продексім». Крім цього, в декларації мало чого вказано, наприклад, членство в благодійній і цивільних організаціях.

Павло Халімов, заступник голови комітету, партія «Слуга народу»

Статок — 6 789 110 грн

Нардеп узаконив 2 квартири, ряд земельних ділянок та нежитлових приміщень. Автопарк нардепа влючає Nissan Tiida і старенький мотоцикл Урал 83-го року. Також у списку значаться корпоративні права на два підприємства. Крім того, Халімов отримує зарплату в агропідприємстві «АгроХаус» і здає власність компанії «Агро-Регіон», від чого також отримує дохід. Цікавий факт — Халімов, другий в аграрному комітеті нардеп після Олексія Мушака, який задекларував криптовалюту і навіть вказав її вартість.

Степан Чернявський, заступник голови комітету, партія «Слуга народу»

Статок — 17 997 351 грн

Депутат декларує кілька земельних ділянок, квартир та нежитлові приміщення. Чернявський вписав 9 автомобілів на загальну вартість 1,8 млн грн. Також вказані два підприємства, в т.ч. «Агростар Експорт», і 4 патенти.

Іван Чайківський, секретар комітету, депутатська група «За майбутнє»

Декларація відсутня

Андрій Богданець, партія «Слуга народу»

Статок — 461 674 грн

Відомості по декларації не дуже великі: з цінного рухомого і нерухомого майна — дві квартири. Все, що вказано в цілому, — зарплата і банківські рахунки в іноземній валюті.

Сергій Бунін, партія «Слуга народу»

Статок — 1 279 729 грн

Нардеп записав 10 земельних ділянок, кілька житлових будинків, квартиру і офіс. Крім того, 6 недобудованих будинків і 3 машини. У Буніна є цінні акції і корпоративні права, також отримує відсотки.

Олександр Гайду, партія «Слуга народу»

Декларація відсутня

Артур Герасимов, партія «Європейська солідарність»

Статок — 5 220 348 грн

У Герасимова 2 квартири і 3 гаражі, 4 пари годинників і 2 машини — BMW Х5 і Range Rover Sport. Є права на два підприємства, які записані на дружину. Більше, крім готівки на банківських рахунках, не вказано нічого.

Тетяна Грищенко, партія «Слуга народу»

Статок — 67 070 грн

Грищенко задекларувала житловий будинок площею 54 кв2. Крім того, нардеп отримує пенсію чоловіка і зарплату. Крім цього, ніяких цінних активів не зареєстровано.

Максим Гузенко, партія «Слуга народу»

Статок — 32 334 711 грн

Гузенко записав на себе 31 земельну ділянку, в тому числі пару квартир і житлових будинків. У декларації також зазначено близько 10 одиниць вантажної техніки і машин. З цінних паперів є облігації вартістю 172 тис. грн, а також корпоративні права на агропідприємства: «Агрохім-Партнер», «Агролайф Центр», «Агроконтакт», «Натон», «Діома Агро», «Агросквирщина», «СП-Агрос», «Агро Контур» і «МФК Агро». Основні форми доходу — відсотки від підприємницької діяльності, зарплата і банківські рахунки. Також у нардепа є відомості про покупку земельних ділянок і договорів емфітевзису.

Вадим Івченко, партія «Батьківщина»

Статок — 6 171 835 грн

Нардеп минулого скликання задекларував 4 земельні ділянки і машину Range Rover Vogue, а також акції в 3 приватних підприємствах. Основні доходи отримує від підприємств, оренди.

Микола Кириченко, партія «Слуга народу»

Статок — 3 514 151 грн

Кириченко вирішив значно виділитися на тлі інших членів комітету, записавши на себе 416 земельних ділянок, всі зареєстровані в період з кінця 2016-го по 2018 рік. Крім 2-х машин, в автопарку зареєстровано 8 одиниць сільськогосподарської техніки та вантажні КАМАЗи. Також нардеп володіє правами на 4 фермерські господарства. Доходи отримує від відсотків і здачі майна в оренду.

Дмитро Костюк, партія «Слуга народу»

Декларація відсутня

Микола Кучер, депутатська група «За майбутнє»

Статок — 18 060 740 грн

Кучер зареєстрував 4 земельні ділянки, 3 квартири і пару житлових будинків. Крім того, в декларації вказано дорогий одяг, цінні папери та акції, годинник і ювелірні прикраси, а також Mercedes-Benz GLE 250D, записаний на дружину.

Сергій Лабазюк, позафракційний

Статок — 6 186 935 грн

Сергій Лабазюк записав 4 земельні ділянки, 5 цивільних приймалень народного депутата і пару квартир, 2 пари годинників. Крім того, має корпоративні права на компанію «ВітАгро» і «ХімВітАгро», а також є власником 29 ТОВ. Лабазюк зареєстрував власну торгову марку, а основні кошти отримує від зарплати. Є рахунки в банках.

Сергій Литвиненко, партія «Слуга народу»

Статок — 2 099 989 грн

У нардепа 4 квартири, земельна ділянка і будинок. З автопарку — 2 BMW, Audi та ВАЗ. Є відомості про надання позики на великі суми. Основне джерело доходу — зарплата і банківський рахунок.

Олександр Матусевич, партія «Слуга народу»

Статок — 1 851 659 грн

Нардеп першим з аграрних депутатів вирішив записати в декларацію тестя і тещу. Є 3 земельних ділянки, житловий будинок і торговий павільйон.

Артем Нагаєвський, партія «Слуга народу»

Декларація відсутня

Марина Нікітіна, партія «Слуга народу»

Статок — 35 065 грн

Нікітіна декларує квартиру і земельну ділянку. Крім грошового подарунка і доходу від оренди квартири ніяких фінансових заощаджень немає.

Василь Петьовка, позафракційний

Статок — 21 680 198 грн

Нардеп задекларував 5 земельних ділянок, 1 дачну ділянку, 2 квартири і пару нежитлових приміщень. З цінного майна — 7 картин і 3 пари годинників, в автопарку одна машина — Mercedes S500 Matic. Корпоративні права на 9 підприємств записані на дружину. Цікаво, що з часу нашої публікації «Под куполом ВРУ: кто нашел, кто потерял за каденцию депутатства» з кінця липня статок Петьовки оцінювався в 24 891 166 грн і зменшився на 3,2 млн грн.

Олександр Салійчук, партія «Слуга народу»

Статок — 10 539 332 грн

Салійчук записав 8 житлових будинків, 2 земельні ділянки і 4 автомобілі. Йому належить агропідприємство «Перша М'ясна Хата». Доходи нардеп отримував з місця роботи на агропідприємстві, за рахунок страхових виплат і рахунків у банку.

Дмитро Соломчук, партія «Слуга народу»

Декларація відсутня

Вадим Столар, партія «Опозиційна платформа «За життя»

Декларація практично порожня, не рахуючи продажу нерухомості на суму 700 000 грн. Щоправда, в попередніх версіях декларації ця сума дещо інша — 2 339 000 грн і 6 697 600 грн, записані на різних людей, угода датується 15 серпня 2019 року.

Олег Тарасов, партія «Слуга народу»

Декларація нардепа також порожня, але Тарасов вирішив задекларувати одяг — штани, взуття, сорочку, піджак загальною вартістю 454 388 грн.

Володимир Тимофійчук, партія «Слуга народу»

Статок — 6 934 443 грн

Депутат володіє житловим будинком і має 2 земельні ділянки, їздить на Mitsubishi L200. У нього є корпоративні права на агропідприємство «АгроЛідер». Декларація майже порожня, не рахуючи відомостей про банківські рахунки і зарплату.

Федір Христенко, партія «Опозиційна платформа «За життя»

Декларація відсутня

Артем Черноморов, партія «Слуга народу»

Декларація відсутня

Маргарита Шол, партія «Слуга народу»

Статок — 156 183 грн

Крім невеликої квартири, Шол декларує зарплату з місця роботи і доходи матері. Більше в декларації нічого не вказано.

Петро Юрчишин, депутатська група «За майбутнє»

Статок — 12 497 207 грн

Юрчишин записав 4 будинки, 11 земельних ділянок і квартиру. З машин — два ВАЗи, Nissan Patrol і Lexus LX 570. Також нардеп володіє половиною акцій чотирьох аграрних підприємств. Основні доходи записані за рахунок зарплати, дивідендів і відчуження нерухомості. На момент нашої минулої перевірки декларацій статок Юрчишина оцінювалося в 32 012 349 грн, відповідно з новим скликанням нардеп «збіднів» на 19 515 142 грн.


Наталія Ключнікова, AgroPortal.ua