Мій економічний старт

12 грудня 2016, 00:00 3518

Відоме нам прислів’я говорить: «Теорія без практики — мертва». Важливість цих слів розуміє кожен студент, який має найближчим часом закінчити ВУЗ. Не був виключенням з цього правила і я. Професія економіста досить поширена на ринку праці, тому перевагу можна отримати лише маючи практичні навички.

Для проходження практики я відправив своє резюме на посаду економіста до компанії ТОВ «Кернел-Трейд». Знаючи масштаби компанії та рівень працівників, яких вона потребує, сподівання на успіх були невисокими. Але подальший розвиток подій можна назвати казковим. Важко описати словами той момент, коли холодного лютневого вечора тобі телефонує представник однієї з найпрогресивніших компаній в Україні і запрошує на стажування.

Довго не вагаючись я прийняв запрошення. Для проходження практики мені запропонували на вибір два підприємства — СТОВ «Аграрний дім ім. Горького», який розташований у Харківській області та СТОВ «Пальміра» на Черкащині. Пройшовши співбесіду, зваживши усі «за» та «проти», я вирушив до Черкаської області.

Стажування було доволі цікавим, а в той же час складним. Кожного дня я дізнавався щось нове. Для швидкої адаптації необхідно було використовувати теоретичні знання, отримані у вищому навчальному закладі. Це базові теоретичні знання, розуміння яких дає можливість швидко виконувати завдання, які ставляться керівництвом. Безпосередньо у практичній діяльності мені допомогли такі дисципліни, як економетрика, організація виробництва, економіка праці, потенціал і розвиток підприємства, проектний аналіз. Саме знання з даних дисциплін допомогли мені зрозуміти і вирішити складні ситуації.

Значних складнощів під час стажування не було, процес засвоєння практичних навичок проходив у звичному ритмі, керівники з розуміння ставилися до мене, тому складність завдань підвищувалася поступово.

Завершувалося стажування захистом дипломних проектів, які мали бути розроблені в процесі проходження практики. Захист відбувався в головному офісі компанії. Для багатьох слова «дипломна робота», «захист» асоціюються з неприємними та негативними ситуаціями. Тут все було зовсім по-іншому.

Найперше — це сам формат проекту. Він не був таким як його звикли робити студенти у ВУЗах, тобто довготривалий та рутинний аналіз і пропозиція складних ідей. Потрібно було лише подати у вигляді презентації економічно обгрунтовану ідею, яка б допомогла підприємству в подальшому. По-друге, захист проходив у легкій та невимушеній атмосфері, хоча і оцінювали проекти керівники відділів, які в подальшому приймали рішення про працевлаштування. 

Після закінчення стажування я отримав посаду економіста у Західному кластері компанії ТОВ «Кернел-Трейд», тому до ВУЗу я повертаюсь лише під час сесії. Навчаючись дистанційно та підкріплюючи знання практичними навичками я зростаю як фахівець. 

Андрій Резнік, магістр 1 року навчання, факультет економіки та менеджменту, Полтавська державна аграрна академія


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!