Техноблог. Найкраща оранка — кореневі системи кукурудзи та соняшнику (ВІДЕО)

22 травня 2020, 06:02 5109

Керівник ФГ «Слобідське» (Вінницька область) Володимир Вакуляк ще десять років тому прийняв рішення переходити на нульовий обробіток ґрунту, незважаючи на переконання та нерозуміння колег. Сьогодні результатом задоволений.

«Ми думали: залишатися на традиційній технології або змінювати підхід. Як бачите результат — сіємо по рештках кукурудзи, — каже Володимир Вакуляк. — Одного разу у Франції в одного фермера восени я потрапив на посів озимих. Там на полі було ще гірше, ніж ви бачите зараз (посміхається).Можна сказати, що сіяли в болото, трактор постійно буксував. Але Sky Easy Drill чудово справлявся зі своєю роботою, тоді я і зрозумів, що мені потрібен саме такий посівний комплекс».

Фермер додає, що даний агрегат легко згладжує всі нерівності поля.

 

Посів сої відбувався у вологий ґрунт, де напередодні пройшов дощ — 20 мм. Також на полі були великі залишки кукурудзи з попереднього року. «Для більшості сівалок це надскладні умови роботи. Sky Easy Drill без проблем справляється з таким фоном і з такими умовами, — говорить менеджер з розвитку продажів сільськогосподарської техніки компанії «Суффле Агро Україна» Роман Яценко. — Фермер працює за технологією No-till вже більше 10 років, йому важливо, щоб усі рештки акумулювалися зовні та закривали своєю мульчею поверхню ґрунту, щоб не відбувалося випаровування вологи».

Володимир Вакуляк
Володимир Вакуляк

Володимир постійно в пошуках інформації, каже, що радиться з науковцями, не втрачає можливості відвідати колег в інших країнах. «8 років тому я побував в Аргентині, де нам показували результати нульового обробітку на прикладі сої при науковій установі. Поле було поділене на дві частини: з одного боку виконували традиційний обробіток, з іншого — без обробітку. Причому добрива вносили однаково. І та соя, що вирощувалась за технологією No-till, була вищою на 10 см. Але, звичайно, для таких результатів потрібен час», — ділиться враженнями фермер.

Мінімальний період для переходу на нульовий обробіток ґрунту триває близько 4-5 років. Звичайно, все залежить від регіону та культур.

Мене в Аргентині запитали: яка, на мою думку, оранка є найкращою? Відповідь: кореневі системи кукурудзи та соняшнику.

 Я думаю, через 10 років усі вимушено будуть переходити на нульовий обробіток. Це лише питання часу

На свої поля фермер не вносить більше гербіцидів, ніж при традиційному обробітку. Каже, що всі бур’яни залишаються в землі, він їх не перекидає назовні щороку. 

З колегою з Вінниці погоджується ще один власник Sky Easy Drill, який першим в Україні придбав 6-метровий комплекс, керівник СТОВ АФ «Нефедівське» (Хмельницька область) Сергій Тимчук: «Посівний комплекс дозволяє висівати відразу після збирання врожаю суміші сидеральних культур та без проблем здійснювати висів у живий сидерат чи пожнивні рештки».

«N.B!» Нульовий обробіток ґрунту мінімізує не лише енергозатрати, а і найдорожче — час

Сергій Тимчук
Сергій Тимчук

«Я думаю, якщо правильно підготувати ґрунт, то Sky Easy Drill може бути одним єдиним агрегатом, який буде працювати на полі, без урахування внесення добрив. Він буде двічі чи тричі на рік проходити по полю: перший раз висівати основну культуру, потім одразу після основної висівати сидерати, а тоді після сидератів — основну культуру. У нас він уже зараз виконує найбільше робіт у полі», — розповідає Сергій Тимчук.