logo

Тваринництво

В Україні розробили програму контролю сказу тварин на 2021-30 роки Джерело фото: dpss.gov.ua

В Україні розробили програму контролю сказу тварин на 2021-30 роки

Тваринництво 23 червня 2021. 19:00 2620

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів за участі експертів Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин в Україні» розробила проєкт програми контролю сказу тварин на 2021-30 рр.

Як говориться у повідомленні відомства, експерти також допомогли у проведенні оцінки ризиків поширення сказу на території України.

Як повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, за І квартал 2021 року в Україні було щеплено проти сказу 1,1 млн сприйнятливих тварин, при цьому виявлено 236 випадків сказу.

«Наше завдання — зробити все для запобігання поширення сказу на території України, адже це хвороба, яка має 100% летальність. Я вдячна Проєкту ЄС за співпрацю і допомогу, тому що для нас дуже важливим є досвід країн, які вже успішно впоралися з поширенням цього захворювання», — зазначила Владислава Магалецька. 


Для довідки: сказ — це вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і 100% летальністю та входить до п'ятірки найбільш небезпечних зоонозів, що завдають величезних соціально-економічних збитків.

На сьогоднішній день стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання, і включає в себе парентеральну вакцинацію домашніх тварин (собак, котів), пероральну вакцинацію диких м'ясоїдних, епізоотичний моніторинг та широку роз'яснювальну кампанію серед населення.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги