logo

Тваринництво

Промислові виробники свинини нарощують оберти

Тваринництво 20 березня 2019. 10:55 1208

Обсяги виробництва м’яса свиней сільськогосподарськими підприємствами продовжує відновлюватись: у січні-лютому українські виробники свинини покращили доробок на 6% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України (АСУ), з посиланням на дані Держстату.

«Протягом перших двох місяців року промислові виробники свинини реалізували на забій 732,4 тис. свиней. Це більш ніж на 38 тис. голів чи 5,5% більше ніж роком раніше. Окрім кількості тварин, реалізованих на забій, збільшилась і їх середня маса (+1% до 109 гол.), що дозволило сукупну масу пропозиції живця наростити на 6,6% — до 80,1 тис. т. Аналогічні зміни торкнулися і обсягів вирощування свиней», — говориться у повідомленні.

Збільшення маси отриманого приплоду на 1,9% та приросту свиней на 6,7% дозволило збільшити сукупні обсяги вирощування на 6,6% чи 5,3 тис. т — до 87,8 тис. т,  коментують в АСУ.

«Ці позитивні зміни відбуваються на тлі поступової «реабілітації» промислового поголів«я свиней в Україні. Так, станом на початок березня сільськогосподарські підприємства утримували 3,49 млн свиней, що на 0,13 млн гол. (чи 3,8%) більше ніж на відповідну дату 2018-го. При цьому, присадибне свинарство продовжує «втрачати позиції». Так, чисельність утримуваного у господарствах населення свинопоголів«я оцінюють у 2,5 млн (-6,1% у порівнянні з березнем 2018-го), що складає 42% загальної чисельності цих тварин в Україні, » — додали в АСУ.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги