logo

Тваринництво

Експерт: Рівень перевитрат у свинарстві сягнув 8 млрд грн Джерело фото: feednavigator.com

Експерт: Рівень перевитрат у свинарстві сягнув 8 млрд грн

Тваринництво 25 березня 2019. 09:38 1646

В Україні у 2018 році було вироблено 780 тис. тонн свинини в живій вазі. Враховуючи, що перевитрати склали 10 грн/кг, для свинарської галузі вони обійшлися у 8 млрд грн.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» Микола Бабенко в рамках конференції «Комбікорми. Ефективне тваринництво», організованої компанією «ПроАгро».

«Зниження цін на ринку свиней забійних кондицій стало «спусковим гачком» для панічних настроїв серед операторів, адже кожен виробник рахує собівартість виробництва. Згідно з даними Асоціації свинарів України, її середній показник по країні дорівнює 37-41 грн/кг. А ціна кілограма живця, яка опустилася нижче 40 грн/кг, означає, що свинарі працюють «в нуль» або й у збиток», — зазначає Микола Бабенко.

Серед причин перевитрат Микола Бабенко назвав монополізацію ринку кормів та ветпрепаратів, нав'язування закупок асоціаціями, корупцію, відкати, відсутність контролю та обліку собівартості, помилки у складанні раціонів, фальсифікацію кормів і ветпрепаратів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги