Про це AgroPortal.ua повідомив керівник Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Дмитро Ніколаєв.
«Наш проєкт працює з виробниками фруктів і овочів, але одним із головних його завдань є об’єднання зусиль виробників, підтримка малого та середнього бізнесу, кооперація між виробниками. Три роки тому ми вирішили, що неможливо покращити роботу виробників фруктів і овочів, не залучаючи до цього бджолярів, адже це синергія, яка допомагає двом галузям», — розповідає Дмитро Ніколаєв.
За його словами, на даний момент учасниками Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва є 4469 бджолярів півдня України. Основний фокус у роботі з бджолярами направлений на розвиток бізнес-складової у діяльності виробників меду, зокрема, розширення та розвиток можливостей щодо створення додаткової вартості, доступ до ринків з вищою дохідністю через об'єднання та консолідацію зусиль.
«Ми радимо виробникам концентруватися не лише на виробництві меду, а на можливостях, які існують щодо запилення та виробництва інших продуктів бджільництва. Ми живемо в час, який змінить життя кожного виробника, і ми повинні шукати нові можливості й засоби щодо реалізації продукції та пошуку нових ринків збуту», — говорить Дмитро Ніколаєв.
Також проєктом UHBDP велика увага приділяється поліпшенню методів виробництва та технологій, удосконаленню виробництва, сприянню розвитку взаємовідносин із постачальниками. Задля цього бджолярам пропонується купувати матеріальні ресурси через програму електронних ваучерів, що дає можливість отримати знижку при купівлі необхідних товарів. 710 бджолярів скористались перевагами цієї програми.
Як повідомив Дмитро Ніколаєв, зовсім скоро стартує онлайн-курс бджоляра, слухачами якого зможуть стати всі бажаючі.
«Сьогоднішня ситуація вимагає ще більшої підтримки малого та середнього бізнесу з боку проєкту, і ми шукаємо нові шляхи, чим можемо допомогти бджолярам і виробникам плодоовочевої продукції», — зазначає Дмитро Ніколаєв.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Найбільшою проблемою в овочівництві у фермера з Миколаївщини була якість води для поливу, що негативно впливала на розвиток рослин і врожайність.

Власниця сімейної козиної ферми та сироварні в селі Сливине Миколаївської області Світлана Молчанова автоматизувала виробництво крафтових сирів і планує збільшення виробництва та розширення асортименту сирів завдяки гранту, отриманому навесні 2026 року в межах освітньо-грантової програми TalentA.

Робоча група з питань розвитку садівництва Міністерства економіки та довкілля одноголосно підтримала пропозицію профільних асоціацій про скасування обов’язкових норм щодо залучення сезонних працівників під час створення садів і теплиць за грантовими програмами.

Кількість бджолосімей у Європейському Союзі у 2023 році становила 9,4 млн, що на 1,3 млн, або 16% більше порівняно з показником 2020 року.

Пасічники проводять перше відкачування меду, яке дає можливість робити прогнози про обсяги збору.

Господарство «Інтер» цього року на своїх землях на Чернігівщині посіяло 200 га фацелії, для запилення якої через соцмережі запросили пасічників.

50 виробників овочів із південних областей України, більшість із яких зараз знаходяться в окупації, створили навчальний курс, де діляться агрономічними секретами щодо вирощування 5 основних культур: буряку, картоплі, цибулі, моркви, капусти.

Зважаючи на продовження динаміки кліматичних змін, спричинені ними втрати прямують до 100%. Для ягідників і виноградарів стає незрозумілим: закриватися чи змінювати культури та сорти.

