logo

Україна

Бджолярі вимагають дотримуватися правил внесення пестицидів та збільшити штрафи за їх порушення Джерело фото: kurkul.com

Бджолярі вимагають дотримуватися правил внесення пестицидів та збільшити штрафи за їх порушення

Україна 28 березня 2021. 10:30 5753

В Україні необхідно посилити контроль за дотриманням правил використання пестицидів та збільшити штрафні санкції за порушення.

Таку думку в інтерв’ю виданню «Пропозиція» висловила практикуючий бджоляр з 45-річним досвідом, директор державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» та голова Громадської спілки «Обласне об'єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук.

За її словами, аграрії часто порушують правила внесення захисту рослин, проводять обприскування невідомими препаратами. Це призводить до мору бджіл, який з 2014 року перетворився у масовий.

N. B. Зміна клімату VS аграрії: чому в Україні масово гинуть бджоли?

«До цього часу якщо і траплялися випадки отруєння бджіл, то поодинокі», — каже Сенчук.

Порушуючи встановлені регламенти, сільгоспвиробники знищують екологію, забруднюють ґрунт, воду, впливають на тварин, птахів та комах, додає вона. Водночас саме завдяки запиленню бджолами підвищується врожайність сільськогосподарських рослин, покращується якість насіння.

«На практиці відбувається так, що при плануванні обробітку полів, внесенні агрохімікатів аграрії не враховують погодних умов, сили вітру, часу доби, у яку рекомендовано проводити обприскування. Залишки небезпечних для бджіл речовин потрапляють на узбіччя, де можуть рости дикі квітучі рослини – джерела нектару та пилку», — пояснює бджолярка.

Минулий рік пройшов особливо складно. У багатьох районах Полтавської області зафіксовані масові отруєння бджіл.

«Штрафи — мізерні. Тому працюємо над змінами в Законі про бджільництво та інших законодавчих актах. Це має врегулювати ситуацію», — додає Сенчук.

На її думку, для ефективної співпраці необхідне бажання всіх учасників процесу та налагоджена комунікація.

«Обидві сторони повинні домовлятися та враховувати інтереси один одного», — говорить Сенчук.

N. B. В Україні стартував проєкт Належна бджільницька практика

Зокрема, бджолярі повинні зареєструвати пасіку як оператора ринку, мати ветеринарний паспорт на неї, кожної весни проводити лабораторне дослідження на хвороби бджіл, повідомляти про місце розташування пасіки. І, звісно, вміти надавати допомогу бджолиним сім’ям при отруєнні.

Натомість аграрії мусять інформувати пасічника про місце та час обробітку, вказати назву препаратів за три дні до початку використання пестицидів. Не обробляти квітучі рослини, застосовувати якісні, зареєстровані в Україні пестициди, додала голова регіонального об’єднання пасічників.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги