logo

Україна

Милованов візьметься за підвищення конкуренції в АПК і на ринку добрив Джерело фото: medium.com

Милованов візьметься за підвищення конкуренції в АПК і на ринку добрив

Україна 08 листопада 2019. 11:46 1111

Українці переплачують за товари та послуги, а малий бізнес не може розвиватись через низьку конкуренцію в економіці.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, згідно з даними останніх проведених досліджень структурних передумов конкуренції в Україні (2016 р.) на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу реалізації продукції (товарів, робіт і послуг), і майже стільки ж — 43% — на ринки з несприятливою для конкуренції структурою

«Проблема гостра, хоча суспільство недооцінює масштаб проблеми. Більше того, ситуація погіршується», — підкреслив Милованов.

Він зазначив, що проблема позначається, зокрема, на ринку коров'ячого молока, що реалізується селянами для промислової обробки, на регіональному рівні (результат — зменшується поголів'я корів у домогосподарствах).

«Що ми плануємо зробити в першу чергу? Підвищити конкуренцію в 2 рази в 5-ти проблематичних галузях. Це енергетика, АПК, тютюнова галузь, спиртова галузь, ринок мінеральних добрив», — уточнив міністр.

Милованов уточнив, що вже анонсовані демонополізація та приватизація в спиртовій галузі, змінено керівництво ДП «Укрспирт», Президент подав законопроект про демонополізацію галузі. В тютюновій галузі створено робочу групу з бізнесом та урядом з вирішення проблем галузі.

«В галузі АПК відбуваються найбільші зміни. Продовжується і покращується система фінансової підтримки агросектору, з фокусом на маленькі фермерські господарства. Буде детенізовано ринок землі. За допомогою сателітів починаємо контролювати використання державної землі, боротись з самозахватом, та несплатою податків», — підсумував він.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги