logo

Україна

До створення Національної інфраструктури геоданих залучать Держкосмос

До створення Національної інфраструктури геоданих залучать Держкосмос

Україна 08 квітня 2021. 09:52 2006

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне космічне агентство України (ДКА) 6 квітня 2021 р. підписали Меморандум про співробітництво у сфері науки, технологій та освіти.

Про це йдеться у повідомленні Держгеокадастру.  

«Документ передбачає створення правової основи для укладання двосторонніх угод щодо досліджень та використання космічних технологій дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), формування високоточних картографічних даних, створення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури Держгеокадастру та підвідомчих підприємств, установ і організацій, які належать до сфери управління ДКА та Держгеокадастру», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у межах Меморандуму відбуватиметься комплексний збір та обробка інформації, використання технологій ДЗЗ та супутникової навігації для раціонального використання земельних ресурсів держави, розвитку космічної, топографо-геодезичної та картографічної галузей, а також створення Національної інфраструктури геопросторових даних.

«Підписання Меморандуму дозволить поглибити співпрацю з ДКА з питань актуалізації геоінформаційного покриття всієї території України на основі космічних знімків з надвисокою просторовою розрізненістю та поновлення кадастрових карт», — пояснив в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Зі свого боку Голова ДКА Володимир Тафтай, зазначив, що розвиток такої співпраці є важливим для агентства, оскільки дозволяє перевести у практичну площину результати розробок, які були отримані у межах Загальнодержавних цільових науково-технічних космічних програм України. Що загалом дасть змогу забезпечити впровадження інноваційних інструментів супутникового моніторингу та сталий розвиток економіки України.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги