logo

Україна

Експерт: В питанні біоетанолу Україну чекає бразильський сценарій

Експерт: В питанні біоетанолу Україну чекає бразильський сценарій

Україна 25 червня 2020. 09:07 2880

В України є всі економічні передумови, щоб виробляти конкурентний і якісний біоетанол. Але, ймовірніше за все, Україну чекає бразильський сценарій — використання для виробництва біоетанолу зернових. Хоча виробляти паливо вигідно як із кукурудзи, так і з меляси, все залежить від попиту та цін.

Про це повідомив директор асоціації «Укрбіопаливо» Тарас Миколаєнко під час форуму «Зерно. Переробка. Прибуток», організованого компанією AgroInsightex.

«Верховна Рада не проголосувала за законопроєкт про обов'язкове додавання в бензин біокомпонентів, відповідно до якого передбачалося додавання біокомпонентів з 1 червня 2021 року — 5%, з 2022 року — 6% та з 2023 року — 7%. Історія з цим законом тягнеться ще з 2013 року, тоді нафтові компанії агресивно заблокували його, хоча це європейські вимоги, більше того, зобов'язання України з 2000 року. Якщо ми хочемо бути членом енергетичної спільноти, Україна повинна виконати норму 10% споживання біопалива в бензині. Європа вже пішла далі, і в них зараз вимога щодо вмісту біоетанолу в бензині на рівні 30%», — розповідає Тарас Миколаєнко.

За його словами, цього разу закон був відхилений через падіння цін на нафту.

«При вартості нафти близько $60 біоетанол дуже ефективний. А оскільки зараз ціна на нафту складає $20, нафтовики вирішили, що недоцільно зараз приймати цей закон», — пояснює Тарас Миколаєнко.

Він розповів, що наразі асоціація «Укрбіопаливо» об'єднала всі заводи, які на даний час мають обладнання, а це — 10 заводів потужністю понад 130 тис. т на рік. Більшість із них були створені на базі спиртових заводів, але зараз ще на трьох цукрових заводах запустили біоетанолові установки.

Щодо експорту біоетанолу, Тарас Миколаєнко відзначає, що тривалий час він був заблокований в юридичній площині. Друга проблема — для експорту потрібні великі партії: для ЄС — починаючи від 6 тис. т, і українські виробники самотужки не могли сформувати експортну партію.

«Зараз наші три виробники отримали європейський сертифікат вищого рівня екологічності, вони навчилися формувати спільні партії, і з початку року почався експорт біоетанолу», — зазначає Тарас Миколаєнко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги