logo

Україна

Понад 6 млн га сільгоспземель в Україні законсервують

Понад 6 млн га сільгоспземель в Україні законсервують

Україна 08 червня 2021. 11:35 2546

В Україні спостерігається значна деградація земель: у першу чергу йдеться про водну ерозію.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті №2194 він прописаний, і найближчі 3 місяці Кабінет Міністрів України ухвалить відповідну постанову», — сказав Роман Лещенко.

За його словам, відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація відображатиметься на геопорталі відкритих даних.

Також міністр підкреслив, що 2/3 території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства.

«У боротьбі з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики реагує такими інструментами: точне та бережливе землеробство — для підвищення врожайності та оптимізації використання ресурсів, їх економії; виведення з обігу деградованих земель шляхом їх консервації для відновлення виснажених ґрунтів через механізм залуження, заліснення або ренатуралізації; відновлення зрошувальних систем із метою збереження та раціонального використання запасів вологи в ґрунтах», — зазначив Роман Лещенко.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги