Перші обмолоти пшениці на Вінниччині показали збільшення урожайності на 18%
Площі під цукровим буряком зменшилися на 15%
Аграрії намолотили 7,2 млн т ранніх зернових
Жнива стартували у Чернігівській області.
Збирання пшениці в Україні просувається повільніше, ніж у попередні роки. Станом на середину липня, намолочено близько 1,2 млн т, а середня врожайність становить 2,8–2,9 т/га.
Виробничі посівні площі в Україні в сезоні-2025 будуть ідентичні торішнім, плюс до них додалося 270 тис. га розмінованих.
Спекотна погода в першій декаді липня (кількість днів із температурами вище +30°С становила 3-8, вище +35°С – 1-5 днів) була малосприятливою для формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур, городини та овочевих.
Заходи з локалізації сарани стартували неа території Кушугумської громади, що неподалік Запоріжжя.
В межах проєкту «Прибуткове поле» AgriLab запрошує аграріїв 24 липня на масштабну подію літа — День поля, присвячений практичним рішенням для прибуткового землеробства. Цьогоріч фокус на ресурсозбереженні, живленні, точних технологіях та даних, що дають результат.
Експортні ціни на пшеницю продовжують зростати на тлі затримки збирання врожаю та низької врожайності на півдні України.
Міністерство сільського господарства США (USDA) зменшило оцінку виробництва соняшнику та продуктів його переробки в Україні у 2025/26 МР.
Критична ситуація в агросекторі склалась у Дніпропетровській області. Через тривалу відсутність опадів, спеку та суховії в регіоні зберігається ґрунтова посуха, що серйозно впливає на стан посівів.
Потужний шквальний вітет, злива та град пройшли 12 липня територією Кобеляцького району на Полтавщині.
В Україні дуже мало професійних виробників часнику.
Яблука та груші нового врожаю подорожчають щонайменше на 10-15% у порівнянні з попереднім сезоном через втрати великої частки врожаю весною.
Підвищення цін переважало минулого тижня на внутрішньому ринку соняшнику в Україні.
Липневий звіт Міністерство сільського господарства США (USDA) не приніс суттєвих несподіванок для провідних світових виробників сої, однак включав помітний позитивний перегляд для України, яка тепер очікує рекордний врожай.
Обмолот ячменю стартував у Хмельницькій області.
«Земельний банк» пропонує 60 ділянок у різних регіонах України для вирощування багаторічних насаджень. Зокрема, на Дніпропетровщині, Закарпатті, Київщині, Кіровоградщині, Львівщині, Миколаївщині, Полтавщині, Сумщині та Харківщині.
Новини рослинництва України та світу. Актуально та якісно.
Рослинництво в Україні — актуально про зернові та ярі культури. Аналіз ринків пшениці, кукурудзи, соняшнику, ріпаку, сорго, сої, гречки. Свіжі новини про плодівництво, овочівництво, садівництво, ягідництво, нішеві культури, лікарські трави, мікрозелень, гідропоніку, вертикальні ферми, теплиці та інші види діяльності в сільському господарстві.
Новини рослинництва України на AgroPortal.ua — актуальна та свіжа інформація про стан галузі: посів, технології вирощування, засоби захисту рослин, агрохімія, насіння, добрива, збір урожаю, технології обробітку ґрунту, переробка, зберігання та експорт культур.
Досвід агрономів, виробників, практиків, експертів у світовому рослинництві — на аграрному сайті Агропортал. Прогнози та тенденції у галузі рослинництва.
скрыть весь текст внизу
Все про посівну та урожай в Україні та світі. Ринок експорту та імпорту продуктів рослинництва. Актуально про рослинництво як найбільшу галузь в аграрному секторі України — аналіз ринку та свіжі агроновини для практиків, фермерів та сільгоспвиробників.
Новини рослинництва на аграрному порталі України — AgroPortal.ua.