#Sharing a healthy future for Ukraine: екологічний флешмоб від нідерландських компаній

16 листопада 2019, 07:00 2450

«Менше слів — більше справ!» — чистою українською мовою Надзвичайний і Повноважний Посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол 6 листопада підтримав старт флешмобу з висадки лісових дерев. Акція має назву #Sharing_a_healthy_future_for_Ukraine, і її ініціювала компанія «Рійк Цваан Україна».

Rijk Zwaan — всесвітньо відома сімейна нідерландська компанія, яка була заснована в 1924 році, входить до топ-5 світових компаній, які займаються селекцією овочевих культур, та головною місією якої є турбота про здорове майбутнє, а це не лише пропагування здорового харчування, інноваційні розробки в селекції для отримання смачних та корисних овочів, а також і дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

«Наша компанія дуже близька до землі. Принципово практикуємо природний спосіб селекції, не дружимо з ГМО. Намагаємось навчити українських виробників застосовувати біозахист, а не важку хімію. Уважне ставлення до екології — це ДНК «Рійк Цваан», — пояснює директор компанії Іво Кюмюрджієв.

Спочатку просто своїм колективом хотіли організувати невеличку акцію, висадити лісові дерева на честь 20-річчя компанії в Україні. Ідеєю поділилися з Посольством Нідерландів, а там захоплено підтримали і пообіцяли, що теж обов’язково приєднаються, ще й особисто з послом на чолі. Ініціативу також підтримали й інші нідерландські компанії, зокрема «Юнілівер Україна», за підтримки ТМ Lipton та KLM.

«Ми об’єднали сили. І говоримо не просто про одиничний захід, а про спільну дію, яка може реально сприяти здоров’ю людей в Україні», — говорить Іво Кюмюрджієв, натхненно працюючи з ялиновими саджанцями в парі з гарною дівчиною, директором компанії-партнера, дилера «Рійк Цваан Україна».

Символ акції «Рійк Цваан Україна» урочисто передала однодумцям з KLM Ukraine, які й продовжать екологічний флешмоб.

Про задум дізналися представники Книги рекордів України. Генеральний директор Ганна Крисюк саме повернулася після екологічних перемовин у Брюсселі з пропозицією протягом найближчого року-двох висадити в Україні 1 млн дерев. Співзвучність настроїв приємно здивувала:

«Класно, що правильні, ідейні люди починають об’єднуватись. «Рійк Цваан Україна» у цій добрій справі відтепер вважатиметься не просто рекордсменом, який зініціював висадку такої великої кількості дерев в одному місці — 8 тис. саджанців. Крім цього, важливо, що акція буде перманентною, триватиме й надалі, передаватиметься наступним учасникам. Новаторів запрошуватимуть послідовники не тільки з різних регіонів України, але й з інших країн. Ці люди показали, що треба не говорити, а діяти. Навіть не в рекорді справа. Беруть лопату в руки і роблять внесок власним прикладом».

Піднесеною атмосферою перейнявся і кореспондент AgroPortal.ua. Кілька десятків молодих сосонок та дубків є і на нашому рахунку.

Всі працювали у групах, які організували консультанти місцевих лісгоспів. 80 учасників вони розділили на 4 групи, провели інструктаж і озброїли реманентом. Представник Книги рекордів оголосила офіційний старт акції, зафіксувала час.

Директор Бориспільського лісгоспу Олександр Коренєв легенько підправляв новачків, розповідав про особливості місцевих лісів та їхніх мешканців:

«Ми влітку звільнили ці 2 сусідні ділянки для відновлення насаджень. Учасники акції допомогли засадити їх набагато швидше, ніж ми планували. Взагалі щороку заготовляємо більше 4 тонн лісового насіння, пророщуємо у розсадниках для подальшого висаджування. Підрахували: маємо зараз 560 тис. сіянців сосни, 230 тис. — дуба, щоби висадити за сезон».

Посол розповів, що він захоплюється бджільництвом і разом із дружиною планує у своїй київській резиденції завести кілька вуликів. Тож ми принагідно напросилися на посольський мед!

«Мені надзвичайно приємно, що таку чудову ініціативу в Україні розпочали саме нідерландські компанії, — підсумовує Йеннес де Мол. — Нідерланди впроваджують активну політику сталості, відновлюваності та відповідального виробництва та споживання, зокрема, в агросфері. Наголошуємо на перспективності саме крокової економіки та сільського господарства, це зараз справді актуально і сучасно. Йдеться не просто про екологічну відповідальність перед суспільством, а про бізнес-модель. Такі ідеї реально допомагають розвитку економічних можливостей.

Наше глобальне завдання — системно підтримувати подібні громадянські ініціативи. І мені дуже хочеться, щоби цей захід стали наслідувати і українські компанії.

Учасники акції налагодили зв’язки із лісгоспом і пообіцяли регулярно навідувати разом зі своїми сім’ями ділянки лісу між селами Старе і Головурів у Бориспільському районі та спостерігати за молодою поросллю.


Ірина Садова, AgroPortal.ua