Ранкова кава // Тренди на ринку праці 2020: на що орієнтуються роботодавці

22 жовтня 2020, 06:35 2590

Карантин змінив багато речей, в тому числі й умови праці. Чи перейдемо ми до звичайного режиму роботи в офісах — ніхто не знає, але тренд на віддалену роботу буде зберігатися ще довго.

Наразі компанії відслідковують, як управляти продуктивністю роботи у нових реаліях, як залучати людей до корпоративного життя та формувати почуття причетності, як по-новому мотивувати людей та підвищувати залученість працівників у бізнес.

До вашої уваги — основні тенденції, на які орієнтуються роботодавці у 2020 році.

Комплексні антикризові підходи бізнесу до пандемії COVID-19 та карантинних умов роботи працівників. Це антикризові рішення, які направлені на переведення працівників у віддалений формат роботи, підтримку їхнього ментального та фізичного здоров'я, створення нових підходів до залучення працівників на карантині, допомогу медичним закладам у регіонах і містах, де знаходяться офіси компаній.

Нарощування інтелектуального капіталу компаній. Потреба в перманентному навчанні та підвищенні кваліфікації персоналу. Частина компаній концентрувалась на розвитку вузькопрофільних навичок, частина — на управлінських талантах. Були й такі, які ставили собі за ціль розвиток як професійних, так особистісних якостей.

Переосмислення корпоративних культури та цінностей. Події 2020 року відчутно актуалізували потребу у спільних цілях, переконаннях, які розділяє кожен працівник компанії. Вони — та основа, яка дозволяла підтримувати високий рівень ефективності та продуктивності у найстресовіші періоди.

Турбота про здоров'я співробітників та благополуччя працівників. Якщо ще рік тому wellbeing програми були просто трендом, то зараз вони фактично мають стати обов'язковою складовою компаній, які піклуються про майбутнє свого бізнесу. В умовах пандемії, локдауну та віддаленої роботи компанії зіткнулися з додатковим викликами: стан стресу, виснаження і невизначеності, перехід життя з офлайн в онлайн, щоденні зміни в світі та інформаційна перевантаженість, work from home — багато компаній почали фокусуватися на концепції wellbeing.

Впровадження принципів соціокультурного різноманіття (Diversity & Inclusion). Cьогодні варто виділяти такі основні напрями політики D&I як розвиток і турбота про таланти, принципи гендерної рівності під час прийому на роботу, а також можливість обіймати керівні посади на однакових засадах для жінок і чоловіків, принципи антиейджизму, підтримка власних освітніх програм як турбота про кадровий резерв країни.

Цифровізація та використання діджитал-інструментів. Цей тренд хоча вже не перший рік прослідковується на ринку праці, але цьогоріч він отримав додатковий імпульс для розвитку. Дії та рішення бізнесу загалом та HR зокрема мають бути швидшими, виваженішими.

Поліпшення досвіду співробітника та залученості працівників. Аналіз і покращення взаємодії співробітників із компанією в результаті призводить до зміцнення відносин роботодавець — працівник та формує довгострокову лояльність.

Залучення молодих талантів. Представники покоління Z все так само лишаються бажаною аудиторією для роботодавців. До того ж не втрачає своєї актуальності питання практичної підготовки молодих пошукачів до реальних викликів та потреб бізнесу.

Підвищення престижу професій. Роботодавці часто стикаються з тим, що певні професії випадають з кола професійних інтересів молоді. Адже вони вважаються менш престижними. І найчастіше мова йде про робочі спеціальності.

Перегляд моделей управління. Нові часи вимагають нових підходів до керування та синхронізації з потребами ринку, працівників, світу.


AgroPortal.ua за матеріалами Grc.ua