В агро — мода на прибуток

02 вересня 2019, 07:00 5063

Як залишатися з заробітками попри погодні ризики і нестабільність цін? На це актуальне питання аграріїв відповідали компанії «Спектр-Агро» та «КВС-УКРАЇНА» під час унікального спільного Дня поля у Новосанжарському районі Полтавщини. Кажуть, нині мода на комплексний підхід, інновації та дружнє партнерство.

Партнерський стиль

«Приїхали подивитись, як на Полтавщині кукурудзу вирощують, управляють урожайністю, — говорять гості з Дніпропетровщини, керуючий ТОВ «Агродніпроцентр» Іван Ступак і головний агроном господарства Володимир Полішко. — Тут сміливіше експериментують з добривами, мікроелементами. Багато хто співпрацює з консультантами із «Спектр-Агро». Ми теж вирішили підтягнутися. Складно прорахувати окупність, вникнути в деталі».

«КВС-УКРАЇНА» традиційно показує свою лінійку ефективних гібридів з акцентом на новинки, що відповідають на останні кліматичні виклики. Ну, а випробуваний дистрибутор «Спектр-Агро», крім актуального насіння, пропонує вибір засобів захисту, новітніх мінеральних макро- та мікродобрив.

Цього разу ще й влаштували парад-пропозицію новинок сільгосптехніки. Продукти і послуги партнери, як кажуть, запакували в один пакет — зручно, тому що оптимально. Нова мода — «саме те, що пасує вашим посівам», — переконують організатори.

Модну колекцію пропозицій для фермерів зібралися подивитись і виробники з Харківщини, Кіровоградщини, а також Сумської і Черкаської областей.

У чому унікальність

Найчастіше у цій тусовці чується слово «ексклюзив». Приміром, керівник департаменту насіння ТОВ «Спектр-Агро» Ігор Якушев розповів AgroPortal.ua, що, виявляється, серед величезного портфоліо постачальників «Спектр-Агро» тільки насіння KWS першим стабільно у повному обсязі обробляється продуктом Спектрум ™ АскоСтарт.

«Раніше господарства власними силами готували насіння, додаючи наш препарат. Але, зрозуміло, що кустарні умови обробки не дають розкритися усій якості, закладеній в інноваційних продуктах. На сучасному заводі у Кам’янці-Подільському компанія «КВС-УКРАЇНА» робить це на найвищому професійному рівні. Формат спільного Дня поля якраз демонструє й інші можливості потенціалу нашої співпраці», — уточнює Ігор Якушев.

Керівник відділу науково-технологічного забезпечення «Спектр-Агро» Марина Кушнір, виступаючи перед агровиробниками, не приховала жодної деталі глибоких досліджень, що їх прискіпливо продовжують фахівці компанії, вишукуючи найвлучніше рішення для кожного фермерського поля. Зрештою, принципово змінюється погляд на системи живлення і пропонується відповідна допомога аграріям у надто мінливих умовах вирощування.

Менеджерка підтвердила, що «Спектр-Агро» відходить від традиційних досліджень на дрібних демоділянках. Більше результатів є, коли нові технології випробовуються на товарних посівах, скажімо, у 20 га. Тоді фермер чітко дізнається, який прибуток отримає з новими продуктами і за правильної системи застосування: «Господар хоче бачити дельту в прибутку. Ми йому показуємо результат на його ж полі, переводимо в гроші, тоді це переконливо, активує до дій. Наприклад, лише завдяки передпосівній обробці можна зекономити від 1200 до 3000 грн/га».

«Завдяки нашим консультантам агропідприємці перестають боятися швидких рішень, які дозволяють успішно рухатися в умовах інтенсивної зміни клімату, — наголошує Марина Кушнір. — Технології нівелюють стресові умови і спонукають рослини формувати максимальний врожай, який нам пропонують сучасні селекційні компанії, в тому числі, і селекція KWS».

Не віддавати природі 40%

Професіонали кажуть, що вдумливо керуючи системами живлення, можна перешкодити 40% втрат через кліматичні негаразди. У портфелі «Спектр-Агро» є 9 продуктів для передпосівної обробки, протруйники, набір мікроелементів. Треба їх тільки точно обрати з урахуванням індивідуальних особливостей поля і технології.

Скажімо, рекомендуються продукти із підвищеним вмістом фосфору, калію, щоби оптимізувати процеси проростання і формування потужнішої кореневої системи. Тут у нагоді стане препарат Спектрум ™ АскоСтарт.

Ефективність перевірена на посівах озимої пшениці. «Успішно підтягуємо і сою, яка стабільно закріпилася в Україні на площах до 2 млн га, — розмірковує Марина Кушнір. — Вже фіксували температуру на поверхні ґрунту до 50 градусів, через що очікувані бульбочки раптом починають виконувати паразитичну функцію, харчуючись від рослини. Щоби знизити цей ризик, пропонуємо підживлення продуктами із підвищеним вмістом молібдену, чим активуємо оптимальне поглинання і трансформацію азоту. Чим раніше спрацюємо, тим ефективніше результат».

В умовах помітного наступу посухи розробники намагаються вплинути на затримку вологи у клітинах рослини. Загальну стійкість до стресу виховує продукт Спектрум™ АскоРіст, котрий допомагає покращити синтез білків і загальний обмін речовин. Активнішим робить ріст Спектрум™ Zn+S. Стійкість до перепаду температур забезпечує культурі Спектрум™ КорнМікс, даючи доступний фос­фор. Завдяки цьому продукту рослина краще поглинає поживні речовини і вологу.

Не рекорди падіння, а стабільність

Аграрій не повинен панікувати через окремі виклики природи чи ринку, переконаний генеральний директор ТОВ «Спектр-Агро» Володимир Лобач. Тому компанія намагається бути поруч із господарями на всіх етапах — від створення технологічних карт, підбору гібридів — до захисту і вибору оптимальної техніки.

«Наші клієнти не програють, тому що у них є головне — стабільність. Це зараз найголовніше. Від нестабільності селяни потерпають найбільше. Стрибки від стрімких рекордів до ситуації «якось воно потім вийде» — не наш метод. Упевнені, наш внесок є в тому, що українські аграрії стабільно підвищують урожайність і свої позиції в бізнесі», — каже він.

Партнери «Спектр-Агро» дуже тямущі і постійно шукають чогось нового. Модний День поля якраз і є слушною нагодою почути думку про одне одного і про продукцію, яку використовують: що є доброго, а що було помилкою.

«Ми не чисті комерсанти-продавці, а хочемо бути добрими друзями для своїх клієнтів, тому шукаємо близького спілкування, тільки воно дає істотний результат, — додає заступник генерального директора, представник засновника компанії Влодзімеж Влеклік. — Я працював у 5 різних країнах. Усюди аграрії найбільше цінують супровід професіоналів. В Україні є величезні перспективи для розвитку, тому тут цікаво. Але щоб реалізувати потенціал, потрібна стабільність. Фермери мусять бути захищені від сьогоденних викликів, приміром, цінових. Партнерство з міжнародними компаніями додає їм впевненості».

«До речі, багато із наших українських клієнтів вже не відрізняються за своїми поглядами на бізнес від решти європейців», — впевнено додає Влодзімеж Влеклік.

Разом конкурувати легше

Представити комплексну пакетну пропозицію для товаровиробника вважає найдоречнішим для нинішнього сезону генеральний директор «КВС-УКРАЇНА» Олександр Федоров: «Саме тому ми змінили звичний формат і на спільному Дні поля пропонуємо синергію з давнім і надійним партнером, яким є «Спектр-Агро». Думаю, це новий виток розвитку для обох компаній. Упродовж кількох років ми традиційно по-лідерськи закріпилися, зокрема, у гібридах кукурудзи з  раннім ФАО. Зараз фермери можуть оцінити найновіший продукт у цьому сегменті — гібрид КВС КУМПАН ФАО 290, який посилює цю позицію. Крім того, маємо чим пишатися й в інших категоріях. Бачите прем’єрний показ гібридів КАРПАТІС ФАО 340 і КВС КАШЕМІР ФАО 390. Це актуальні зернові гібриди зі швидкою вологовіддачею, максимальною продуктивністю».

Олександр Федоров пояснює вибір місця для показу новинок агромоди, називаючи Полтавщину «другою Айовою». Такий професійний регіон притягує кращих виробників і спонукає їх до вишуканої  конкуренції. Союз з партнерами зі «Спектр-Агро» топ-менеджер вважає однією із гарних конкурентних переваг у боротьбі за прихильність аграріїв, котрим є нагода подякувати за вибір і довіру.

Універсальні солдати

На модному подіумі докладно представляв нові гібриди селекції KWS агроном у 4-му поколінні Олександр Добренький, консультант департаменту кукурудзи та соняшнику «КВС-УКРАЇНА».

Наголошував, що нові продукти є справжніми універсальними солдатами  на зрошувальних полях. КВС КУМПАН ФАО 290 порадує потужною урожайністю, якщо не економити на інтенсивності технології вирощування. КАРПАТІС ФАО 340, навіть на фоні успішних родичів, вирізняється надзвичайно швидкою вологовіддачею.

Гібрид із зовсім-таки модельною назвою КВС КАШЕМІР ФАО 390 заслуговує на увагу завдяки неймовірній пластичності, великій кількості крупних зерен на качані.

Усю прем’єрну трійку зернових гібридів радять не загущувати, адже в них генетично закладено більша кількість рядів — до 22.

«У нас з 1200 га кукурудзи на 500 га висіяні гібриди KWS, — розповідає агроном ВАТ «Петрівка» Глобинського району Полтавщини  Анатолій Шивела. — Дуже цікава селекція, особливо за співвідношенням ціна-якість. Чуємо, знову KWS покращує вологовіддачу. Значить, розуміють, що нам важливо для поліпшення економіки на основних культурах».

Супутниковий інструмент для агрономів

А чи достатньо добре фермери знають власні поля? Як виявилося, запитання надто болюче для тих, хто хоче отримати найякіснішу силосну кукурудзу. Не вгадав із вмістом сухої речовини, отримав дуже неоднорідні посіви — маєш неякісний, погано засвоюваний корм для тварин, а значить, збитки. 

Партнери налаштовані допомогти аграріям, запроваджуючи надсучасні технології. Зокрема, запускають пілотний проект супутникового моніторингу посівів силосної кукурудзи. Спеціальна програма, орієнтована на європейський супутник, показуватиме точний стан вегетативного розвитку рослин. Агрономи, фермери зі свого телефона чи планшета бачитимуть, куди спрямувати свою увагу, коли точно приступати до збирання.

Ігор Якушев зі «Спектр-Агро» і Олександр Добренький з «КВС-УКРАЇНА» довго відповідали на запитання гостей Дня поля, які виявили неабияку зацікавленість новомодною пропозицією, яка насправді є класним інструментом для прийняття агрономами правильних рішень.

Правда, є проблема із покриттям територій інтернетом. Але, кажуть, інноватори, подолаємо і це, пристосуємось.

«Я 25 років у сільському господарстві і головне, що усвідомив: треба постійно вчитися. Соромно не знати отаких модних новинок, як, приміром, сьогодні дізналися від «Спектру-Агро» і «КВС-УКРАЇНА». Не будеш пробувати, змінюватись — не виживеш, — підсумовує головний агроном СФГ «Серьогін» з Решетилівського району Павло Кустогриз. — Ми насіння і засоби захисту давно закуповуємо у «Спектр-Агро». І техніку вони нам добру нарадили. Приємно спілкуватися з професіоналами, які чітко знають свою справу. А головне — у нас є взаєморозуміння».

Фермер Микола Сердюк з Кобиляк наголошує на оперативності реагування партнерів: «Задоволені кукурудзою KWS, «Спектр-Агро» поставляє також ЗЗР і мікродобрива. На склад не працюємо. Як тільки треба мені продукти — то через добу, а то й протягом дня доставлять все. Розумію, що ринок таких послуг досить насичений. Але ці партнери з нами стабільно працюють вже 4 роки. І мені вигідно».

Повним комплексом послуг від «Спектр-Агро» кілька років вже користується і ПП «Ворскла» з Новосанжарського району, розповідає головний агроном господарства Олег Антонець. Каже, крім якісних продуктів, ще й не раз виручала зручна форма розрахунків. Скажімо, партнери практикують кредитування за схемою «60 на 40», довіряють одне одному, тому відтерміновують розрахунки, а це для фермера дуже цінно.

«Ворскла» частину своєї кукурудзи забезпечує насінням KWS, охоче закладає демоділянки. «Завдяки ним спостерігаю, обираю гібриди, які точно найоптимальніші саме для нашого регіону», — налаштований молодий агроном і водночас заступник директора господарства.


Ірина Садова, AgroPortal.ua