Винний ренесанс в Україні: як Biologist адаптується до нових правил гри та кліматичних викликів
Остап Пальчевський: Імпорт ГМ-ріпаку фактично легалізує його вирощування в Україні, а це — втрата значних конкурентних переваг
Як окупаються інвестиції в тваринництво: кейс найбільшої в Європі ферми із м’якою прив’язною системою
Грамотний підхід полягає у диверсифікації, адже так можна зменшити ризики — вважають у групі VITAGRO. На полях аграрного напряму групи вирощують чималий спектр культур. Разом із продуманим підходом до сівозміни в компанії також напрацьовують рішення щодо впровадження нових технологій і продуктів та застосування новітньої техніки.
Керуюча компанія «Теком Агро Групп» об’єднує чотири агропідприємства з сумарним земельним банком понад 25 тис. га і два елеватори на 100 тис. т зернових. Наразі це найбільший агрохолдинг Одеської області як за кількістю орендованої землі, так і за сплаченими податками.
Елеваторний бізнес в Україні видозмінюється, адже сьогодні вже нерентабельно просто сушити та зберігати сільгосппродукцію. Елеватори розширюють спектр своїх послуг, зросла частка запитів на сушіння зерна на альтернативних видах палива, змінюється стандартизація і вимоги до силосів. Відповідно, з'являються нові технології та розробки в елеваторному машинобудуванні. Тож сьогодні сучасний елеватор — це не просто «залізо», а ще й низка інноваційних рішень і вдосконалень.
Ринок праці в Україні продовжує змінюватися під впливом війни та економічних викликів. Дефіцит кадрів, виїзд населення активного робочого віку та молоді, яка незабаром мала б вийти на ринок праці, війна та мобілізаційні заходи — це лише частина проблем, з якими стикаються бізнеси. Особливо відчутний брак персоналу у виробничій сфері.
Аграрний сектор України є суттєвим джерелом викидів парникових газів, посідаючи друге після енергетики місце з часткою в 28% від усіх національних викидів. Причому забруднення спричиняє не лише тваринництво, а й рослинництво, зокрема найбільше викидів від обробітку ґрунту, застосування азотних добрив, управління пожнивними рештками, витрат палива, споживання електроенергії.
Ринок сільськогосподарської продукції в Україні переживає один із найскладніших періодів. Політична нестабільність, повномасштабна війна, торговельні санкції, податкові сюрпризи, зміна клімату та логістичні виклики — все це робить експорт зернових і олійних культур складною, але важливою галуззю економіки нашої країни.
Із дефіцитом персоналу агропродовольчий сектор України стикався і до великої війни. Останніми роками ситуація погіршується, адже за фахівця доводиться конкурувати не лише з вітчизняними компаніями, а й із Європою та ЗСУ.
В умовах повномасштабної війни бізнес в Україні продовжує інвестувати у виробництво, адже інакше не виживе.
Минулого року Олександр Холод очолив команду компанії Vitagro Partner, яка є частиною групи компаній VITAGRO, та одразу «увірвався» на ринки насіння, добрив та засобів захисту рослин. Про підсумки року і тенденції, що стануть визначними у новому сезоні, він розповів AgroРortal.ua.
Попри підвищення цін на світових ринках, обсяги експорту зернових та олійних за першу половину грудня 2024/25 МР суттєво знизились порівняно з попередніми місяцями. Україна експортувала за цей період на 38% менше показника листопада і на 47% менше, ніж у жовтні.
Онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Королівства Нідерландів в Україні реалізувало кілька проєктів, пов’язаних зі сталим виробництвом, розвитком сільських територій та малого підприємництва на селі.
Агроекологічна інтенсифікація — це інноваційний підхід до сільського господарства, який поєднує продуктивність із турботою про довкілля. Як збільшити врожаї без виснаження ґрунтів? Як скоротити використання хімічних добрив і пестицидів, водночас зберігаючи стабільний дохід для фермерів?
Погодні умови цього року стали справжнім випробуванням для вітчизняних аграріїв, адже в деяких регіонах дощів не було з середини весни і до вересня. Це суттєво вплинуло на посівну та сівозміну, сприяло поширенню нетипових хвороб і шкідників. Потреба в захисті зросла і вимагала швидкої реакції.
Сезон цукроваріння триває, і цього року галузь має низку викликів — від зменшення врожайності цукрових буряків до зменшення квоти на експорт цукру до ЄС. До того ж через значну посуху прогнозується, що 2025 року площі під культурою скоротяться.
Група АГРОТРЕЙД веде свою операційну діяльність у прикордонних зонах і в зонах, близьких до бойових дій, що накладає свій відбиток викликів разом із погодно-кліматичними та іншими. Ми розпитали директора агропромислового департаменту Олександра Овсяника, як компанія пройшла 2024 рік і які плани будує на наступний.
Третій рік повномасштабної війни продовжує випробовувати на міцність українських агровиробників та експортерів. Проте складні часи народжують нові рішення. Розширивши свої логістичні потужності шляхом придбання терміналів у портах «Чорноморськ», «Південний» та «Рені», компанія Kernel відкрила новий для себе бізнес-напрям із перевалки рослинної олії та почала надавати цю послугу партнерам.