Оптимістичні прогнози від СЕО на 2018 рік

03 лютого 2018, 06:56 5977

Ми живемо в бурхливий період часу. Геополітична невизначеність та кібератаки — це лише декілька проблем, які домінували в заголовках ЗМІ в 2017 році. Але, незважаючи на це, СЕО великих компаній під час опитування на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі зазначають, що у 2018 році очікується покращення економічної ситуації у всьому світі. Пропонуємо вашій увазі три основні висновки цього опитування.

1. Оптимізм генеральних директорів зростає

У цьогорічному світовому рейтингу довіри генеральних директорів до глобальних перспектив економічного зростання  відбувся рекордний стрибок. У 2012 році, коли вперше проводилося опитування, більшість (57%) керівників компаній говорили про глобальне економічне зростання. Проте цього року оптимізм СЕО збільшився вдвічі порівняно з 2017 роком.

Проте керівники компаній не так оптимістичні відносно зростання власної компанії. Якщо в минулому році 51% респондентів сказали, що вони «дуже впевнені» в перспективах довгострокового розвитку своєї організації, то цього року лише 45% поділяють цю точку зору, аргументуючи це тим, що майбутнє стало менш передбачуваним, ніж раніше.

2. Фокус на геополітичному напрямі

2017-й виявився кращим роком для світової економіки за останній час, починаючи з 2010-го. Світові ціни на сировину стабілізуються, основні економіки світу зростають, навіть британська економіка, незважаючи на Brexit, виглядає вельми привабливою. Ця тенденція буде продовжуватися і в 2018 році, світова економіка зросте майже на 4% за рівнем паритету купівельної спроможності (ППС).

Але, разом із тим, ризики ростуть і примножуються, і керівники компаній мають краще прогнозувати ситуацію та оцінювати свої можливості.

3. Використання технологій

Технологія впливає на бізнес різними способами. Наприклад, технологічні досягнення, такі як кібератаки, є найбільшим головним болем СЕО компаній. Минулого року 24% керівників сказали, що вони «дуже стурбовані» кібернетичними атаками, але цього року цей показник зріс до 40%.

Не викликає сумнівів, що вплив інформаційних систем буде величезним. Але щодо ринку праці є сумніви, адже машини з часом зможуть повністю замінити дешеву працю, відповідно, деякі робочі місця стануть зайвими. Вже сьогодні кожен  п'ятий керівник бажає скоротити працівників протягом наступних 12 місяців.

Хоча загальний прогноз керівників компаній є позитивним, фрагментарність світу все ж вносить свої корективи, і що буде завтра — ніхто не знає.


AgroPortal.ua за матеріалами Weforum.org