Птахівництво в домашніх умовах: як заробити на інкубаційних яйцях

27 листопада 2022, 06:36 13202

Птахівник із Закарпаття Василь Скунзя з дитинства мріяв тримати курей, але лише 7 років тому реалізував цю ідею.

«Для мене птахівництво — це насамперед хобі, яким я займаюсь у вільний від роботи час. Йти у промислові масштаби планів немає. Це задоволення для душі. Рідні та близькі підтримують мене, а як потрібно, то й допомагають. Також я знайшов багато друзів у цій сфері», — розповів Василь Скунзя AgroPortal.ua.

На його подвір’ї кури лише однієї породи — брама BСО (Blu Silver Orange) і брама куріпчаста. Про неї птахівник знає всі тонкощі й готовий розповідати годинами.

propData.content.image
Василь Скунзя

Ця порода мені подобається своєю пристосованістю до місцевих умов. В порівнянні з іншими, брама спокійна, має гарне забарвлення. Для тих, хто лише планує тримати курей, раджу для початку визначитись, для яких цілей вони їх заводять. Ось, наприклад, для м’яса можна обрати бройлера, на яйця — легорн. Та в будь-якому випадку для такої справи потрібно запастись терпінням.

Птахівник працює над реалізацією інкубаційного яйця, курчатами займається лише під замовлення і за умови самовивозу. На даний час тримає маточного поголів’я 65 штук та запасних півнів. Клієнти самі знаходяться через інтернет, відправлення за наявності сполучення по всій Україні.

«Інкубаційний сезон розпочнеться в лютому, тож маю надію, що до того часу все налагодиться, і генератор не треба буде використовувати. Маю два автоматичні інкубатори «Бест» і «Нест», у кожний з них роблю дві закладки по 200 яєць», — говорить він.

Василь Скунзя з власного досвіду розповідає, що надмірне освітлення може негативно вплинути на домашніх пернатих. Птиця, як і людина, має відпочивати. Влітку тримає своїх улюбленців на вільному вигулі, але всі за забарвленням — брама світла, брама лимон та брама темна. Зимують усі вони у приміщенні у вольєрах.

Говорять, що взимку треба утримувати курей в теплому курнику. Це один із факторів підвищення несучості. На великих птахофабриках кури несуться цілий рік, а в домашньому господарстві продуктивність істотно знижується з настанням холодів. 

Температура в курнику впливає на несучість птахів, тож щоб пернаті продовжували забезпечувати птахівників яйцями взимку, потрібно створити для них сприятливі умови. 

«Якщо птиця сидить у теплому неопалювальному приміщенні, де температура сягає +5°С, і світить світло з 8-ї ранку до 20-ї вечора, то вона буде нестися. На великих птахофабриках тримають птицю-несучку, яка постійно несеться. То така порода, що з неї вижимають максимум. Я тримаю трохи іншу, й узагалі, кожна порода відрізняється за яйценосністю. Випускати на мороз можна. Якщо птиці холодно, то вона сама зайде в приміщення. Так і влітку — якщо дуже спекотно, вона гуляти не буде, а сидітиме в тіні», — ділиться порадами Василь Скунзя.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua