Розвиток вівчарства на Рівненщині стимулює державна підтримка. Нині в області налічується 20 тис. голів овець і кіз, це на чотири сотні більше від минулого року.
Як говориться у повідомленні Рівненської ОВА у Facebook, зростання кількості дрібної рогатої худоби спостерігається в сільгосппідприємствах на 9%, у населення — на 1,1%.
Заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан розповів, що розведенням овець і кіз займається 9 фермерських господарств, два з яких мають статус суб’єкта племінної справи у вівчарстві — ФГ «Михайлівка – АГРО» та ФГ «Рясниківське».
«Важливим стимулом для розвитку вівчарства стала державна підтримка. Цьогоріч уряд запровадив дотацію для фермерів, які утримують від 5 до 500 кіз та овець, — 2 тис. грн на одну тварину. Дотація компенсує частину витрат на утримання тварин та стимулює подальше зростання галузі», — зазначив Олександр Кохан.
На державну підтримку від Рівненщини вже подано 57 заявок.

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

Аграрії Харківщині завершили основні роботи зі збору ранніх зернових культур, проте частина площ не обмолочена через безпекову ситуацію.

Міністерство економіки та довкілля виплатило 12 млн грн підвищеної компенсації 40% за заявками агровиробників у прифронтових регіонах, поданими у червні в межах програми часткової компенсації вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання.

Міжнародні партнери підтвердили надання близько $10,5 млн на закупівлю засобів тимчасового зберігання врожаю для українських аграріїв.

Сільгоспвиробники південної України в умовах зупинки морського експорту уже заповнили сховища для зерна і нині не мають де зберігати пізні культури, які почнуть молотити найближчим часом.

Агровиробникам перераховано 174,7 млн грн компенсації за заявками, поданими у червні в межах програми компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання.

Охоплюючи основні види худоби, зокрема свиней, велику рогату худобу, птицю, коней, овець та кіз, на EuroTier 2026 — провідній виставці для фахівців у галузі тваринництва — буде представлено інновації та перспективні розробки в усьому тваринницькому секторі.

Сільгоспвиробники Рівненщини завершили збір ранніх зернових культур.

Агропідприємства Рівненщини цьогоріч уже отримали 15,3 млн грн на розвиток переробки.

Українські фермери отримали понад 137 млн грн державної допомоги на утримання маточного поголів’я кіз та овець.