За результатами діяльності комісії ветеринарних препаратів вітчизняного виробництва зареєстровано, перереєстровано внаслідок закінчення дії реєстраційного посвідчення на 52% більше порівняно із зарубіжними виробниками.
Про це повідомив т.в.о. голови Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
«Протягом 2023 року особливу увагу приділено забезпеченню галузі тваринництва якісними ветеринарними препаратами вітчизняних виробників. І, як ми спостерігаємо, з кожним роком цей показник зростає», — наголосив Сергій Ткачук.
Упродовж поточного року проведено 7 засідань Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини. Розглянуто 446 реєстраційних матеріалів та рекомендовано до державної реєстрації 87 ветеринарних препаратів, до перереєстрації — 289, внесено зміни до 67 реєстраційних досьє на ветеринарні препарати.

Вино, ефіроолійні рослини та локальні продукти: на Львівщині запрацювала нова агролокація

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Новинкою на EuroTier 2026 стане нова виставкова зона для молочної промисловості, де будуть представлені інновації та рішення для всього ланцюжка створення вартості молочної продукції — EuroTier Milky Way.

Молочні ферми, які самі вирощують зерно на комбікорми, зазвичай, продають на експорт частину врожаю. Проте блокування морських портів змінилило звичні алгоритми дій.

Нові осередки сарани перелітної (Locusta migratoria L.) виявили на території Новопокровської територіальної громади Дніпровського району.

Європейська комісія пропонує продовжити дозвіл на використання неорганічних білкових кормів у виробництві органічної продукції тваринництва ще на 10 років — до 31 грудня 2036 року.

В Україні станом на 1 серпня 2026 року утримувалось 1,751 млн голів великої рогатої худоби (ВРХ), у тому числі 932,6 тис. корів.

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, попри обмеження щодо здійснення державного нагляду в умовах воєнного стану, продовжує в межах повноважень контролювати дотримання вимог законодавства та реагувати на виявлені порушення.

Експерти відібрали вина-амбасадори 2026 року міжнародного проєкту «Українське вино — частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin».

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту легального ринку ветеринарних лікарських засобів від фальсифікатів» (№15413).

Кабінет Міністрів України затвердив методики, за якими буде розраховуватися плата за послуги, пов'язані з реєстрацією ветеринарних лікарських засобів.

Україна рухається шляхом європейської інтеграції, гармонізуючи своє законодавство з нормами ЄС. Для ринку ветеринарних лікарських засобів це мало б означати сучасне регулювання, передбачувані правила та сприятливі умови для залучення інвестицій і впровадження інновацій. Утім, окремі положення нового законодавства можуть мати протилежний ефект, створюючи додаткові регуляторні бар'єри для міжнародних виробників та ускладнюючи доступ якісних ветеринарних препаратів до українського ринку.