Україна у січні – липні 2025 року експортувала до Європейського Союзу аграрної та продовольчої продукції на $5,73 млрд.
Як свідчить звіт ЄС, показник скоротився на $891 млн, або 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Водночас Україні вдалось зберегти четверте місце у переліку постачальників аграрної продукції до ЄС. Попереду опинились Бразилія ($9,1 млрд), Велика Британія ($7,8 млрд) та США ($6,9 млрд).
Зазначається, що загалом імпорт агропродукції до ЄС у січні – липні поточного року склав $96,8 млрд (+16%). Агроекспорт з об’єднання за цей період склав $118,7 млрд (+2%), з яких до Україні пішло продукції на $2,1 млрд (+17%).

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

Альтернативна логістика через Польщу та інші країни ЄС не повинна розглядатися лише як екстрений запасний варіант, а має бути довгостроковою метою.

Запровадження перехідного механізму отримання кваліфікаційних документів для фахівців річкового флоту дозволить збільшити перевезення Дунайським експортним коридором на 100 тис. тонн щомісяця.

Чорноморські порти заблоковані вже понад місяць. Поточні умови експорту значно ускладнені порівняно з 2022 роком, адже триває збір врожаю, склади завантажені, а ціни на зерно значно нижчі. На думку експертів, така ситуація зберігатиметься щонайменше до кінця року, тому альтернативну логістику треба налагоджувати вже зараз і надовго.

Україна та Сирія планують розширити співпрацю в аграрній сфері, поєднуючи продовольчу підтримку з розвитком торгівлі, обміном технологіями та знаннями.

Європейський Союз відмовив Міністерству аграрної політики та продовольства у наданні українським сільгоспвиробникам €220 млн безповоротної допомоги через російські атаки на порти Чорного моря.

В Україні активізується ринок молочних консервів.

Український уряд планує првоести консультації з Єврокомісією щодо збільшення експортних квот на деякі види агропродукції.

Україна та Саудівська Аравія посилюють співпрацю у сфері агропродовольчої торгівлі та інвестицій.

Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом у січні – червні 2026 року збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на $847 млн (+11%) і становив $8,55 млрд.